Wypatrzono dziwną jaśniejącą asteroidę, która może lecieć w naszą stronę

Kategorie: 

Google Sky

Powstanie innowacyjnych narzędzi Google z rodziny Earth, Moon i Sky spowodowało rozkwit tak zwanej wirtualnej archeologii i astronomii. Umieszczenie w sposób zorganizowany milionów zdjęć powoduje, że są one dodatkowo sortowane i przeszukiwane przez najlepsze systemy poszukiwawcze, jakimi są ludzie. Właśnie z takim znaleziskiem mamy teraz do czynienia.

 

Jeden z wirtualnych astronomów wypatrzył duży obiekt, wyglądający jak asteroida. Użytkownik posługujący się pseudonimem planetkrejci, twierdzi, że kilka miesięcy temu obserwował ten obszar nieba i nawet ustawił na nim zakładkę. Google Sky, co kilka miesięcy dokonuje uaktualnień zdjęć i właśnie wracając do takiej lokalizacji dostrzegł coś, czego wcześniej tam nie było.

Wyraźnie widać, że jest to jakiś kosmiczny gruz i o dziwo cos na nim błyszczy na zielono. Trudno powiedzieć na podstawie jednego zdjęcia, w jakim kierunku porusza się obiekt, ale autor znaleziska uważa, że asteroida leci w stronę Ziemi.

 

Brak informacji na temat tego, czym może być ta jasna substancja na powierzchni tego ciała niebieskiego. NASA nie wypowiedziała się jeszcze na ten temat. O sprawie doniósł brytyjski Daily Mail.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Enja

A mi to właśnie wygląda na

A mi to właśnie wygląda na jakiś dowcip albo prowokację. Patrzyłam w GE na ten obiekt i on tam w ogóle nie pasuje jeśli chodzi o rozdzielczość. Tak jakby ktoś go dokleił ;P  Na tej płaszczyżnie nie powinno byc widac takich szczegółów jak np. te zielone plamy.  

Portret użytkownika zarejestrowany

W Biblii są wersety o

W Biblii są wersety o Asteroidzie spadającej do morza !"...I piąty anioł zatrąbił: i ujrzałem gwiazdę, która z nieba spadła na ziemię,i dano jej klucz od studni Czeluści. I otworzyła studnię Czeluści,a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze. (Ap 9,1-2)  Proponuję aby ludzie wierzący w Boga Jedynego i Jego Syna Zbawiciela by się modlili za Ziemian i Ziemię !

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Strony

Skomentuj