Wszyscy żyjemy we wnętrzu czarnej dziury?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy naukowcy już jakiś czas temu zaproponowali zupełnie niewiarygodną hipotezę, wedle której cały nasz rozległy wszechświat znajduje się wewnątrz gigantycznej czarnej dziury. Jakkolwiek dziwacznie to brzmi, nieoczekiwanie, ten model jest w stanie wyjaśnić wiele tajemnic Wszechświata.

 

Głównym autorem tej dosyć nietypowej teorii struktury wszechświata jest amerykański fizyk Nikodem Poplawski z Indiana University. Według tej teorii, cały nasz wszechświat znajduje się wewnątrz gigantycznej czarnej dziury, która z kolei znajduje się w innym, super-wielkim wszechświecie.

 

Przyjęcie takiej hipotezy pozwoli wyjaśnić wiele sprzeczności, które istnieją w nowoczesnej teorii Wszechświata. Poplawski przedstawił swoją koncepcję już rok temu, ale teraz zostało to wyjaśnione i znacznie rozszerzone. W opracowanym przez amerykańskiego fizyka modelu budowy Wszechświata jedno z podstawowych miejsc zajmują czarne dziury. Zdaniem Poplawskiego są to wejścia do hipotetycznych tuneli Einsteina - Rosena, czyli tuneli podprzestrzennych (wormhole), które łączą się ze sobą w różnych miejscach czterowymiarowej czasoprzestrzeni.

 

W modelu tym, czarny dziura to tunel połączony z własnym przeciwieństwem, białą dziurą, która znajduje się na drugim końcu tunelu podprzestrzennego. Jeśli wewnątrz tunelu w takiej strukturze znajdowałby się nasz wszechświat byłby w stałej ekspansji, dokładnie tak jak obserwujemy.

 

Popławski zatem stwierdził, że nasz wszechświat znajduje się w tunelu, który łączy czarną-białą dziurę. Ten model wszechświata pomaga w wyjaśnieniu najtrudniejszych problemów współczesnej kosmologii takich jak ciemna materia czy ciemna energia. Uczony twierdzi, że w takim układzie czasoprzestrzeń powinna ulegać skręcaniu, ale jego wykrycie jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jesteśmy częścią tego pomiaru.

Przyjęcie takiego modelu wszechświata implikuje, że ​​każda czarna dziura w naszym wszechświecie jest bramą do innego świata. Ale nie jest jasne, jak wiele takich wszechświatów może istnieć. Poza tym nawet sam Poplawski zauważył, że istnieje zawsze pytanie o wszechświat pierwotny i to gdzie on się znajduje. Przy tej hipotezie łatwo się zapętlić a dylemat będzie zawsze przypominał słynne „co było pierwsze jajko czy kura”.

 

Nikodem Popławski zauważa, że w naszym wszechświecie wszystkie czarne dziury i gwiazdy obracają się. Logicznego rozumując, tak samo powinno być w tym super wielkim wszechświecie, w którym znajduje się czarna dziura z naszym wszechświatem. Dlatego też, parametry obrotu naszego świata musi być taki sam, jak tego, w którym się ona znajduje.

 

Poza tym na poparcie swej teorii naukowiec wskazuje fakt, że w jednej części wszechświata galaktyki spiralne skręcają w lewo a w drugiej w prawo i tratuje to jako dowód popierający jego hipotezę skręcenia czasoprzestrzeni wewnątrz osobliwości pomiędzy czarną a białą dziurą.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ochronka

No dobrze wytłumaczę to

No dobrze wytłumaczę to obrazowo: nasze oko - źrenica jest taką czarną dziurą wpada w nią światło, obrazy, ale nic z niej nie wypada, jest nie do obejrzenia w normalnych warunkach i zapewne tylko ci wiedzą jak wygląda źrenica od środka co się tym interesują, bo patrząc z zewnątrz źrenica jest nieprzenikniona. Gdzie podziewa się to wszystko co do naszego oka "wpada"? jest przekazywane do mózgu, podejmujemy reakcje na otrzymane informacje, które "wpadły" do oka, nasz umysł tłumaczy to co obserwujemy na zrozumiałe dla nas informacje zmuszając nas do podjęcia odpowiednich działań. Chroń wszystko co kochasz, to co masz najcenniejsze, jak źrenicy oka. "Czarne dziury" kosmiczne są zapewne czymś innym ale łatwo pojąć jak może wyglądać ich działanie i czym może być dla Wszechświata czy Grupy Lokalnej.

Portret użytkownika Sebawolf1

Tak to prawda wszyscy żyjemy

Tak to prawda wszyscy żyjemy w tym ogromnym gigancie zwanym pożerczem wszechświata . Ale co było wcześniej i jak do tego mogło dojść, te i inne informacje wyjaśnia znany nam FIZYk I TEORETYk :STEWENN HAWKING.
 

Portret użytkownika dmr

Ile jeszcze glupot zaserwują

Ile jeszcze glupot zaserwują nam  amrykańscy pseudo-naukowcy. Czy oni byli na zewnątrz tej wg nich "czarnej dziury" żeby stwierdzić ze to jest czarna dziura? Czy ktoś widział już "czarną dziurę" od wewnatrz że by stwierdzić że tak ona wygląda? 

Portret użytkownika ryan

dmr jak ukończysz studia na

dmr jak ukończysz studia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, po czym uzyskasz tytuł doktora na Wydziale Fizyki w Indiana University będziesz miał prawo nazywać innych pseudo-naukowcami. Powodzenia w karierze naukowej.
P.S. Liczę na antytezę Twjego autorstwa.

Portret użytkownika andy V

Tak, to prawda: wszyscy

Tak, to prawda: wszyscy żyjemy wewnątrz czarnej dziury lecz tylko przez pewien ściśle określony czas a potem się rodzimy. Jak ten kandydat do podjęcia pracy napisał w swoim c.v.: urodziłem się...albowiem nie miałem innego wyjścia.

Portret użytkownika ZADZIOR

Cześć metabo, a także inni.

Cześć metabo, a także inni. Duszy nie widać więc raczej to nie dusza, delfina? (w ogóle skąd ten pomysł). Zobacz metabo, że płynie tam coś podłużnego. Nagle uchodzi z tego nazwijmy to "obłok pary".
Spójrz, że ten przedmiot płynie dalej a "korzeń obłoka" przesuwa się wraz z obiektem. Nagle obłok znika prawda? Bo ma cholernie inną temperature stanu gazowego niż para wodna. Chcesz logiczne wytłumaczenie? Proszę: uszkodzenie butli z ciekłym gazem, np. propanem.
Ja wiem, że człowiek potrzebuje duchowych przeżyć i poparcia swoich wierzeń, no ale nie szukajmy duszy delfinów (jak niektózy piszą) w butli z gazem.
Pozdro

Portret użytkownika Książe

Endior nie wiem po co piszesz

Endior nie wiem po co piszesz takie rzeczy. To odtraca, przynajmniej mnie. Uwazam, ze kazdy musi sam sie wysilic i szukac prawdy wtedy bedzie umial rozroznic co jest trąfem. Na to nie ma patentu, moze to dar. Czytalem ze chrzescijanie tez beda zwiedzeni. Generalnie uwazam ze nalezy przeczytac uwaznie Biblie i byc rozsadnym. Nic wiecej nie trzeba. No moze otwartosci umysłu, pamietajac o tym co wazne.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Xystos

to nie tips lecz moj sposób

to nie tips lecz moj sposób modlitwy:

rana zrob znak krzyza i porozmawiaj z Bogiem na twoj sposob
konczac nie rob znaku krzyza lecz od razu idz do twoich zajec

wieczorem kleknij i bez znaku krzyza kontynuój modlitwe,wieczorna
gdy skonczysz zrob znak krzyza i idz spac.

w ten sposob od rana do wieczora trwac bedzie twoja modlitwa

od czasu gdy tak zaczolem sie modlic wszystkie dnie ida mi
z górki,wszystko mi wychodzi i mam niebianski spokój ducha

spróbuj - ty tez

Portret użytkownika Juszka

Teoria znana od

Teoria znana od kilkudziesięciu lat, a bardzo mocno rozwijana w latach 60 do 80, niestety albo stety z postępem nauki i techniki udało się zebrać na tyle dowodów by stwierdzić ze na pewno nie żyjemy w "czasrnej dziurze" takiej jaką my znamy, obserwujemy. 
Po pierwsze na jednym z sympoziów w latach 70 jakiś student zadał pytanie jak to możliwe żebyśmy żyli w czarnej dziurze jak wiemy że cała masa która dostaje się do niej skupia się w centrum (gwiazda zapadnięta zwiększa tym swoją masę) a wszechświat jest conajmniej powoli rozszerzający się i zmiejszający swoje "upakowanie" 
Po drugie temperatura na kraju wszechświata jest wyższa niż w centrum co jest odwrotne do czarnych dziur
No i najważniejsze czarne dziury połykają wszystko a nasz wszechświat jakby oddawał energię.
Po zatym jak już mówi się o tunelach Rosena-Einsteina to wszelkie hipotetyczne jak i teoretyczne poważne rozważania raczej skłaniają do szukania ich w gwiazdach a nie w czarnych dziurach. 
Ja mogę wymienić bez zastanowienia conajmniej 8 różnych teorii na temat tego czym jest Universum.

Portret użytkownika b@ron

juszka ... "Ja mogę wymienić

juszka ...
"Ja mogę wymienić bez zastanowienia conajmniej 8 różnych teorii na temat tego czym jest Universum."
...no właśnie o to chodzi...lepiej się zastanowić i podać jedną logiczną teorię ...a ty jak zwykle...8 teori...bez zastanowienia...i pomyśleć że ty mnie zarzucałeś brak inteligencji...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

buhahhhaaaa...bez

buhahhhaaaa...bez zastanowienia aż 8 teorii... No to widac po pościkach szanownej podjuszki. Proponuje jednak nad każdą chwile sie zastanowić, by nie wywołac Wielkiego Wybuchu ....
śmiechu...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika baca

ciekawe wywody zwłaszcza pod

ciekawe wywody zwłaszcza pod kątem tak zwanych pomyłek Freudowskich...
ale do rzeczy - nie spinaj się tylko powiedz czy pisząc cyt: "czasrnej dziurze" nie chodziło ci przypadkiem o to:

bo w kosmosie raczej nie występuja ciasne ??? albo czasrne ??? dziury...

Portret użytkownika Juszka

To że niemądry jesteś to

To że niemądry jesteś to wiedziałem od dawna, ale żeby mieć aż takie problemy z czytaniem prostego tekstu to nie imiałem pojęcia ze masz. Był bo doszła niuniu czyli jest was 5. Rozumiesz? Czy jeszcze nie załapałeś trollu [ciach]
.
Dobrze niedawno ciebie podsumował Ulmus, każdy widzi że robisz, ba nie ukrywasz, że jesteś ątoidi. 
Myślenie w twoim przypadku to luksus na, który cię nie stać trollu.

Portret użytkownika b@ron

no nie rozumiem , juszku...a

no nie rozumiem , juszku...a mógłbyś trochę prościej napisać ?...to już jest nas pięciu?...ekstra...poproś bacę to cię przygarnie , bedziesz szósty ...nawet nie bedziesz musiał znowu myśleć nad nazwą nicka...byłeś juszka , juha ...ja ci dobrze radzę , poproś bacę , mianuje cię na juhasa Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka

Prawdzina z ciebie trzcina

Prawdzina z ciebie trzcina jak zawieje tak ty sięwychylasz. Każdy cię ignorowałto musiałaś jakoś zwrócić na siebie uwagę, i jeszcze płaczesz, żeto ten na ciebie naskoczył a tamten popatrzył. Bierz meliskę pomoże na rozchwianie Blum 3

Portret użytkownika trzcina_1

płakać juszeńko to ja nie

płakać juszeńko to ja nie muszę... ja się nie proszę żeby ktoś mi odpisywał tak jak ty to robisz... a na wiaterek to ty uważaj bo na dniach ma być halny... więc zastanów się jaki nick masz wpisać...

Portret użytkownika SAH

Heeeeh , Baca wreszcie

Heeeeh , Baca wreszcie zamieścił tu zdjęcie swojej kobiety . Po zalegalizowaniu związków homoseksualnych liczysz na zgode na związki zeofili Smile Brawo baca a już myślałem że jesteś samotny i dlatego tyle złośliwości u  ciebie do innych osób ................... trzymaj tak dalej Wink

Portret użytkownika aaa

"Po pierwsze na jednym z

"Po pierwsze na jednym z sympoziów w latach 70 jakiś student zadał pytanie jak to możliwe żebyśmy żyli w czarnej dziurze jak wiemy że cała masa która dostaje się do niej skupia się w centrum (gwiazda zapadnięta zwiększa tym swoją masę) a wszechświat jest conajmniej powoli rozszerzający się i zmiejszający swoje "upakowanie""
Pytanie na poziomie " jak to jest możliwe że patrząc na tunel z jednej strony pociąg wjeżdża a patrząć z drugiej pociąg wyjeżdża".No przecież trochę wyobraźni wystarczy...

Portret użytkownika Juszka

Tak ale niekiedy najprostsze

Tak ale niekiedy najprostsze rozwiązanie przychodzi najtrudniej. A temat czarnych dziur i tego czym one są 40 lat temu nie był tak znany jak teraz, to był początek "początku" badania tego zjawiska.

Portret użytkownika Nieważny

...i rosyjski prof.Dukaczajew

...i rosyjski prof.Dukaczajew ''uważa,żesupermasywne czarne dziury jak Sagitarius A,mogą byc już od dawna DOMEM dla najbardziej zaawansowanych cywilizacji w naszym wszechświecie zupełnie niewidzialnych dla obserwatorów z zewnątrz''

Portret użytkownika RH+

W takim razie co jest we

W takim razie co jest we wnętrzu czarnej dziury?
Biały patyk... i już interracial mamy...
 
A tak na poważnie - co jest w czarnych dziurach w naszym wszechświecie?
gdzie są te białe dziury o których piszecie? Widział ktoś jedną?
Ja widuję generalnie różowe, czerwone (jak dobrze potrzeć), czarne też czasem, ale nie widziałem jeszcze takiej całkowicie białej dziury.
A może te czarne dziury to takie drzwi w które można wejśc tylko z jednej strony a wyjść nie można z żadnej?
No i pytanie - jeśli czarna materia ma być w tym zewnętrzu, czyli zewnętrznym wszechświecie, to oznaczałoby tylko to, że ilość tych podwszechświatów jest niewielka i ograniczona ilością dostępnej materii...

Strony

Skomentuj