Według naukowców kręgi w zbożu powstają dzięki GPS i laserom

Kategorie: 

telegraph.co.uk

Kręgi w zbożu są wykonane przy użyciu laserów, kuchenki mikrofalowe i technologii GPS wszystko to, aby tworzyć coraz większe i bardziej skomplikowane wzory. Dni, gdy dowcipnisie robili je za pomocą deski i liny, według naukowców, już dawno minęły.

 

Kręgi w zbożu zastanawiają rolników i naukowców od czasu, gdy zostały zarejestrowane po raz pierwszy w 17 wieku. Profesor fizyki Richard Taylor twierdzi, że ilość zjawisk tego typu rośnie wraz z postępem technologicznym.

 

Złożoność nowoczesnych wzory, które mogą obejmować do 2000 indywidualnych i misternie ułożonych kształtów, sugeruje, że tajne grupy fałszerze muszą korzystać z zaawansowanych metod tak, aby być w stanie dokonać ukończenia swoich projektów w ciągu jednej nocy.

 

Według naukowca systemy GPS umożliwiają tym „artystom” pokrycie rozległych przestrzeni z absolutną precyzją, a jak stwierdzono mikrofale mogą być używane do spłaszczania z wielkimi prędkościami dużej liczby łodyg.

 

Analiza dowodów w piśmie Physics World Journal informuje, że naukowcy użyli magnetronów, rur, które wykorzystują elektryczność i magnetyzm, do wytwarzania wysokich temperatur, aby naśladować fizyczne zmiany w spłaszczonych łodygach odkryte w niektórych kręgach, które emitują promieniowanie.

 

Profesor Taylor, dyrektor Instytutu Inżynierii Materiałowej na University of Oregon, powiedział, że wyniki wskazują, iż artyści do tworzenia kręgów mogą używać magnetronów, znalezionych w kuchence mikrofalowej lub podobnej technologii koniecznej do ukończenia szczegółowych wzorów w ciągu zaledwie kilku godzin.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj