W czasie II wojny światowej hitlerowcy szukali bramy do piekła na Zamku Houska

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według licznych podań i legend średniowieczna twierdza Houska została wzniesiona tuż nad bramami piekła. Ma ona chronić nasz świat przed demonami. W rzeczywistości zamek posiada swoje „trupy w szafie” i pamięta jeden z najsmutniejszych momentów w dziejach Europy i świata.

 

W XIII wieku na terenie Republiki Czeskiej powstał gotycki zamek Houska. Miał on kilka szczególnych cech w porównaniu z innymi zamkami. Na przykład w pobliżu nie było wody, na zamku nikt nie mieszkał, a budynek nie znajdował się w strategicznie ważnym miejscu. Sam zamek nie miał nawet kuchni. Jednocześnie wokół budynku znajdował się mur obronny, który służył nie do ochrony i obrony zamku, a po prostu do blokowania komuś dostępu.

 

Jaki był cel budowy takiej fortecy? Według lokalnych podań i legend, zamek został zbudowany w celu przetrzymywania demonów w więzieniu. Mówi się, że to na tej górze otworzyły się wrota do piekła, a bezpośrednio nad dziurą wzniesiono fortecę, aby chronić ludzki świat przed złymi stworzeniami. Ale to wszystko tylko legendy.

 

Houska została zbudowana jako centrum administracyjne, za pomocą którego można było zarządzać dworami królewskimi. Również w twierdzy zamierzali się zatrzymać posłańcy podczas podróży do innych zamków. Dlatego nikt na stałe w nim nie mieszkał.

 

Do dziś w zamku można znaleźć prawdziwe demony. W czasie II wojny światowej twierdza została zdobyta przez nazistów. Istnieje ogromna liczba opowieści, że przeprowadzali oni tam okultystyczne działania. Z powodu tych historii jeszcze więcej osób zaczęło wierzyć, że Zamek Houska to rzeczywiście demoniczne miejsce.

 

Aby wygrać wojnę, naziści stosowali różne metody, w tym okultyzm. Niektórzy twierdzą, że na zamku Houska wykonywano bardzo dziwne rytuały. Krążą plotki, że próbowali zdobyć fortecę i znaleźć w niej bramy piekła. To wszystko nie pomogło im jednak wygrać wojny.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj