Sodoma i Gomora została zniszczona bronią atomową

Kategorie: 

Ucieczka Lota z Sodomy - wizerunek religijny

Dokładne badania 19 rozdziału Księgi Rodzaju wskazują na to, że przekaz zniszczenia biblijnych miast grzechu, Sodomy i Gomory, można nazwać opisem ataku jądrowego. To kolejny przykład opisu ataków jądrowych w świętych księgach ludzkości.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że znajomość Biblii nie jest obecnie czymś często spotykanym przypomnijmy, że opowieść o Sodomie i Gomorze dotyczy dwóch miast, które pełne były ludzi występnych i rozwiązłych. Opis nieprawości, jakie sprowadziły na Sodomę i Gomorę rzekomy gniew Boga dziwnie przypomina to, co znamy obecnie, jako filar tak zwanej "kultury zachodu".

Potem w wielkim skrócie, Bóg uznał, że dwa miasta musza zniknąć z powierzchni Ziemi. Wysłał aniołów, aby dokonali dzieła zniszczenia, ale najpierw mieli odnaleźć jedynego sprawiedliwego, Lota, który na rozkaz Boga miał zostać uratowany wraz z rodziną. Gdy aniołowie niszczyli miasto za pomocą czegoś, co działało jak bomba jądrowa, żona Lota spojrzała na wybuch i według biblii zmieniła się w słup soli. Okazuje się jednak, że wedlug innych tłumaczeń ona nie tyle spetryfikowała sie jako sól ile wyparowała, co idealnie pasuje do teorii wybuchu jądrowego.

 

Opis zniszczenia obu miast dziwnie przypomina doniesienia jakie znamy z Hiroszimy i Nagasaki. Z tekstów sumeryjskich wynika jednak, że Sodoma i Gomora nie były miastami rozwiązłości i zbrodni, tylko po prostu miasta znalazły się po złej stronie konfliktu. Prawdopodobnie była to ta sama wojna, którą opisano w starożytnych eposach hinduskich. Po konflikcie tym zostało wiele śladów takich jak pakistańskie ruiny Mohendżo-Daro, czy zeszklone forty w Szkocji.

Foto: Ruiny szkockiego fortu o zeszklonej warstwie kamienia

Do tych ataków doszło na tyle dawno, że nie wykrywa się tam już zwiększonego promieniowania, ale miejsca te nadal pozostają jałowe. Istnieją różne teorie, co do tych wydarzeń z przeszłości. W kontekście Szkocji wspomina się o jakimś konflikcie wojennym, w który byli zaangażowani Atlanci. Nie sposób jednak powiedzieć, czy zniszczenie Sodomy i Gomory było częścią tej wojny, czy też był to atak z orbity okołoziemskiej.

 

Istnieje również hipoteza, że gdy ludzkość w prehistorii schodziła na złe tory, nadzorująca ją rasa, lub rasy powodowały celowo kataklizmy, takie jak potop, czy wojny jądrowe zwane po prostu "gniewem bożym". O tamtych czasach wiemy jednak tak mało, że trzeba zgadywać, lub próbować budować jakiś obraz sytuacji na podstawie analiz wielu w tym wypadku świętych ksiąg. Jest to praca mozolna a rezultat zawsze może być zakwestionowany.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alan

W Hiroszymie jest roślinność

W Hiroszymie jest roślinność i nie ma promieniowania.  Zupełnie odwrotnie niż w Sodomie. Badania pokazują dużą zawartość wypalonej siarki i to lepszej niż można znaleźć w ziemskich kopalinach. To z kolei potwierdza zapiski biblijne. Mogło się to wziąć też z jakiegoś wulkanu ? ( deszcz ognia) No jak wulkan eksploduje to i siłą rzeczy palące się odłamki zaczną spadać . W przeszłości jednak sporo było erupcji wulkanicznych ale z czasem życie i roślinność tam powracało. Meteoryt ? Po wejściu w atmosfere eksplodował i spadły żarzace się kamienie , według zapisków dużej ilości siarki. Oczywiście to hipoteza ale broni jądrowej bym się nie doszukiwal , a to dlatego że po Czarnobylu po 30 latach nadal jest promieniowanie ale jakoś roślinność daje radę i żyje . Po tysiącach lat w Sodomie i Gomorze jest pustynia . Więc pytam się kto , lub co ,, rozdupcylo" ? 

Portret użytkownika Adam

Tak zona Lota wyparowala bo

Tak zona Lota wyparowala bo sie spojrzala w strone miasta, a Lot ktory nie spojrzal i stal kolo niej nie wyparowal, gdyz bomba jadrowa nie dziala na tych ktorzy stoja tylem, brawo panie adminie

Portret użytkownika Omeniak

hymm a nie pomyslałe jak

hymm a nie pomyslałe jak długo ona tam stała i wpatrywała sie w to co sie działo?
jak wybuchł wulkan w Pompejach to w starych opisach było mówione że ludzie zmieniali się w supy soli a pyłw ulkaniczny czyli popiół jest słony jak sól
 
a fala po wybuchu bomby tez jest gorąca i zmienia ludzi w węgielki bardzo kruche Blum 3

Portret użytkownika qbas

Skład i charakter Morza

Skład i charakter Morza Martwego zdecydowanie wskazuje na ślady po dużej erupcji wulkanicznej. Na obecnej mapie tektonicznej widoczne jest przedłużenie ryftu afrykańskiego przez Etiopię (Afar), Zatokę Adeńską (niedawna erupcja Jazirt-Al Tair) dalej na północ. Bliskość dużego akwenu morskiego oraz naprężenia z tytułu starcia płyty europejskiej i afrykańskiej mogły, podobnie jak w przypadku Etny i Wezuwiusza, skutkować aktywnością wulkaniczną na płaskowyżu Soar. Jeśli doszło tam do erupcji superwulkanu, to nawet atomówka wielkości Car-Bomby mogłaby w porównaniu posłużyć za wystrzał z odpustowego korkowca.

Portret użytkownika Fanka1

Na filmie o Biblii pokazują,

Na filmie o Biblii pokazują, jak dwaj posłańcy Boga (aniołowie w ludzkiej postaci) wyciągają ręce do przodu i walą przed siebie jakimś światłem z obu rąk. To do mnie też przemawia. Jeśli tak było istotnie, to musiałabybyć to jakaś energia podobna do światła, może mieli jakieś małe emitery plazmy? Wszak anioł jest istotą niezbadaną przez naukę.

Strony

Skomentuj