Nowe zasady dla użytkowników Inne Medium - część 2

Kategorie: 

Inne Medium
Tak jak się spodziewałem - część popiera nowe, ostrzejsze zasady, a część je odrzuca. Przede wszystkim podoba mi się fakt, że pojawiło się tak wiele komentarzy i każdy napisał co uważa na ten temat. Postaram się więc omówić wszystkie kwestie i wziąć pod uwagę to, co napisaliście.

 

Zacznę od tego, że niektórzy nie zrozumieli mnie w sprawie tych "obozów". Była to tylko pewna przenośnia, chciałem mniej więcej opisać sytuację i konflikt jaki panuje na tym portalu wśród użytkowniów, którzy wchodzą i udzielają się na tym portalu od dłuższego czasu. Ja wymieniłem dwa "obozy", choć osobiście uważam, że jest ich więcej. Przede wszystkim:

 

- "Bacowy",
- "Antybacowy",
- Neutralny,
- Dla osób, które nie znają i nic nie wiedzą o konflikcie (i/lub nie chcą wiedzieć, bo ich to nie obchodzi/czytają tylko artykuły).

 

Każdy należy do jakiegoś "obozu". Uważam że ja przynależę do obozu neutralnego. Tym bardziej jako moderator tego portalu, neutralność powinna być u mnie na pierwszym miejscu, i tak też jest w rzeczywistości. Biorę pod uwagę zdanie każdego z Was i częściowo zgadzam się (lub też nie) z Waszymi poglądami i Waszym zdaniem na omawiany temat. Przyjmuję krytykę, nawet gdy jest wulgarna.

 

Tak samo mogę odczuwać sympatię do któregoś z użytkowników ale niekoniecznie muszę zgadzać się z nim za każdym razem, gdy coś napisze, lub nie odczuwać żadnej sympatii, ale mogę zgodzić się z poglądami. Tak więc ja nie kieruję się emocjami, nie faworyzuję nikogo ani żadnej ze stron (wbrew temu co piszą na mój temat niektóre osoby). Podsumowując, raz zgadzam się z kimś w jakimś temacie i popieram tą osobę, a raz mogę go opierniczyć i zablokować konto gdy złamie regulamin.

 

Wiem, że zasady opisane w artykule mogą być zbyt ostre. Jedni uważają że jest ok, drudzy nie zgadzają się. Przeczytałem wszystkie Wasze komentarze i myślałem nad nimi. Najważniejsze jest to, aby połączyć opisane przeze mnie zasady wraz z Waszymi pomysłami - tak żeby w miarę możliwości każdy zgodził się na "nowy regulamin"; żeby dopasować go odpowiednio; żeby pewne zasady wprowadzić a inne odrzucić.

 

Przede wszystkim nie chodzi o jakąś cenzurę, blokowanie Waszych wypowiedzi które mają być "niewygodne", czy coś w tym rodzaju. Chodzi o wprowadzenie większej kultury i bardziej merytorycznych dyskusji, usunięcie wulgaryzmów, zapobieganie atakom na inne osoby itp.

 

Całkowity zakaz prowadzenia dyskusji pomiędzy osobami które są ze sobą skłócone rzeczywiście może być już przegięciem ale rozmowy, nieraz prowadzone w żartach, mogą być przez kogoś źle odebrane. Proponuję, żeby użytkownicy Innego Medium skupili się bardziej na artykułach i nie odbiegali zbytnio od tematu. Jeśli ktoś chce pogadać na jakieś inne tematy, zawsze można założyć odpowiedni temat na forum, wejść na czat lub napisać komuś wiadomość na pocztę.

 

Uważam, że wypowiedzi które w ogóle nie dotyczą tematu jaki został przedstawiony w artykule, spam lub promowanie stron bez uzyskania zgody administratora, powinny zostać usunięte. W przypadku ataków, wulgaryzmów, zaczepek czy celowego przekręcania czyjegoś imienia/nazwy konta (gdy wychodzi z tego jakieś obraźliwe słowo a dany użytkownik sobie tego nie życzy), wpis powinien zostać usunięty w całości a w zależności od sytuacji, autor komentarza powinien zostać zablokowany - najpierw na 24h, a przy następnym przegięciu na stałe.

 

Gwarantuję z mojej strony swobodę wypowiedzi i nie będę usuwał komentarzy bez powodu, nawet gdy ktoś będzie kogoś krytykował ale na poziomie. Warunkiem jest przestrzeganie zasad portalu. Prowadzenie dyskusji jest jak najbardziej wskazane ale obraźliwe teksty i ataki na kogoś będą usuwane.

 

Jeśli chodzi o Zibiego - niemal wszyscy stwierdzili, że "fotosiki" nikomu nie przeszkadzają. Więc niech Zibi dalej prowadzi swoją "działalność". Odpowiadając "Nectonowi" - nikogo nie miałem zamiaru obrazić tymi "obozami", ani "faszystowsko-komunistycznie zaszufladkować", jak to określiłeś.

 

Następna sprawa - jeśli ktoś chce tu promować swoją działalność w sieci, niech najpierw zdobędzie pozwolenie od administratora. Mam tu na myśli przede wszystkim "Arona Jasnowidza", wokół którego nastają coraz większe kontrowersje. Bez uzyskania zgody, promujące wpisy będą usuwane.

 

Zapomnijmy więc o tych "obozach". Czy powyższe zasady są lepsze? Wygodniejsze? Usuwając wypowiedzi w całości pozwolimy użytkownikowi aby zrozumiał co jest grane i napisał komentarz jeszcze raz, nie popełniając już poprzednich błędów (wyzwiska, ataki itp.). Więc do dalej? Czy ktoś ma coś jeszcze do dodania, czy możemy zacząć żyć "od nowa"? Pozdrawiam wszystkich, John Moll.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika darmi

John Moll bardzo dobra

John Moll bardzo dobra decyzja!. Zobacz jak wszyscy starają się być grzeczni i mili. Można ? Można.
Jestem za tym by wprowadzić te zasady, niektórzy mają przerośnięte EGO więc muszą się wysapać i pobręczeć.
Wprowadź te zasady - bo niektórych docinki ad personam lub też skierowane w stronę interlokutorów zabierających głos w danej dyskusji są odrzucające.Ludzię się przystosują do nowych zasad. Jeżeli komuś nie odpowiada niech weźmie swoje zabawki i idzie na inny plac zabaw. JESTEM ZA NOWYMI ZASADAMI.

Portret użytkownika baca

He he i dyskusja o

He he i dyskusja o regulaminie przerodziła się w debatę o "obrażaniu". Myślę że nie sposób ogarnąć "obrażania" bez zrozumienia czym w istocie jest inne medium.
A więc czym jest Inne Medium?
Według mnie inne medium jest cyrkiem. Cyrkiem z prawdziwego zdarzenia z naprawdę dużą areną – posiadającym ogromną, wielotysięczną widownię. Areną, na której każdy „talent” może wystąpić i przedstawić swoje hmm… przedstawienie. Na innym medium było już bardzo wielu heh… sztukmistrzów. Z co barwniejszych performersów przypomina mi się świętej pamięci „wizjonerka” Tina która niekoniecznie i nie zawsze informując o tym farmerów budowała im za stodołą a potem badała kręgi z ciężkich kamieni, był „szaman” Muni czytający wszechświat z jakiejś huby w swoim sanktuarium, w którym miał dwóch uczniów sporo marihuany oraz wypasiony grzejnik, był pulsar – ze swoją dziwaczną wersją znanej wszystkim ewangelii pt. Zabili Go I Uciekł, było mnóstwo proroków końca świata którzy są obecnie najprawdopodobniej w zupełnie innej gęstości he he… czwartej gęstości bodajże, no a teraz występuje Homoś i robi swoimi czaszkami mały ale efektowny potop, a w przerwach występów Homosia daje pokazy dla publiki klaun jasnopomroczny przedstawiając swoje monologi pochodzące wg niego od jakichś nieumarłych kosmicznych istot. A oprócz tego krajowego cyrku występują gościnnie również „mam talenty” z całego szerokiego świata: był przecież zabawny jak bunt w psychiatryku oszołom z Rumunii przyciągający telefony komórkowe, łyżki i żelazka, była baba Warga ślepa no ale jakoś widząca przyszłość, był afrykański pastor który jak Jezus chodził po wodzie i który utonął jak siekiera jego ojca, był chiński miszczu, który napiął skórę na policzku i położył na odległość lamę, regularnie występuje Wielka Stopa, plejadański szarak, czupakabra i wielu, bardzo wielu im podobnych. Innymi słowy Inne Medium to arena dla każdego kto tylko czuje się na siłach wystąpić publicznie. Jest jednak mały haczyk – otóż arena ta posiada jak już wspomniałem wielotysięczną widownię składającą się z prawdziwych entuzjastów zjawisk nadprzyrodzonych. Są to liczni ufolodzy, kosmo i kosmetolodzy, badacze kręgów – kręgarze - inaczej kręgo-deptolodzy, twarzolodzy też są i nie bujają w obłokach tylko uważnie obserwują chmurę, są masochiści uwielbiający bolesne autorskie przedstawienia, są maniacy religijni, są eksperci od elektrowstrząsów, smug chemicznych no i generalnie od prądu elektrycznego, spece od hologramów, od geografii, od darmowej energii, tybetańskich misek leczących wrzody, no i od Arktyki. Jest całkiem sporo teologów, badaczy niecodziennych zjawisk i…?
I jest też prężnie działająca Loża Szyderców, która uwielbia robić sobie polewkę z co bardziej utalentowanych oszołomów pragnących wystąpić na arenie innego medium.
I gdyby nie ta wspaniała widownia – nie byłoby równowagi. Byłoby sekciarstwo, oszołomstwo, parada odmieńców czyli pokaz dziwolągów. A tak jest cyrk z prawdziwego zdarzenia. Pełna profeska, panowie i panie.
Tak ja widzę ten portal. I mimo, że Inne Medium zajmuje się generalnie tym co niewyjaśnione i z pogranicza nauki to tylko z powodu widowni nad całością spraw czuwa to samo co zawsze, to samo co wszędzie – zdrowy rozsądek oraz pogodny humor.
Zawodnicy zatem – ci wszyscy performersi nie powinni więc absolutnie mieć tremy albo pretensji że czasami nie zbierają oklasków tylko jadowite docinki. One są no cóż… tylko po to aby nie obniżyć poziomu jakości występów i nie dopuścić generalnie do jakiejś nudy na arenie lub totalnej chały. Jak performersi dadzą dobry występ – będą nie tylko oklaski ale prośby o bis – na Innym Medium to norma. A inaczej, czyli jak się prezentuje dla publiki kaszanę, no to trzeba się przygotować na gwizdy i wyzwiska z widowni.
I w związku z tym wszelkie niedorzeczne żale, że ktoś rzekomo został „obrażony” – w sytuacji kiedy bilety są darmowe a on sam się do tego cyrku zaprosił – są przecież automatycznie bez najmniejszego sensu. Te „obrażenie” to tylko nielogiczny idiotyzm, w sytuacji kiedy "obrażony" może w każdej chwili sobie strzelić foszka no i opuścić przedstawienie.
Najlepiej tę kwestię „obrażania się” ujął, (i przy okazji rozwiązał!!) Baron w moim mniemaniu – Obrażalskim Wstęp Wzbroniony – napisał w swoim motto no i to zamyka temat, ponieważ wyrazić swoją opinię o jakimś cyrkowcu każdy ma święte prawo.
A więc może by tak motto Barona zrobić mottem portalu?
Obrażalskim Wstęp Wzbroniony nie brzmi przecież źle, nie jest nawet trochę antysemickie no i bardzo ładnie by się obok logo portalu prezentowało. Zresztą na portalu JoeMonster, w którym także króluje zdroworozsądkowa szydera nota bene mają podobne motto: „… bo powaga zabija powoli” – no i odkąd je mają jeszcze nie było przypadku aby ktoś na tamtym portalu się obraził.
Podsumowując te niedawne boje o regulamin – po prostu skasowałbym pojęcie „obrażania”  ponieważ nawet nie ma czegoś takiego jak obrażony awatar albo nick, no i zastąpił je tabliczką Obrażalskim Wstęp Wzbroniony, gdyż bez należnej krytyki, portal schamieje i zaniży loty.
Jeśli już coś wycinać to rzeczy kompletnie nie na temat, np lans, spam lub reklamy, no i rzecz jasna wulgarną, prymitywną chamówę.

Portret użytkownika H.R.

Podzielam zdanie w całej

Podzielam zdanie w całej rozciągłości. To jest portal, na którym bywają takie informacje i takie komentarze, że jest naprawdę niezła jazda. Można się przy tym odprężyć i pośmiać. A co do tzw. wulgaryzmów, to osobiście wyznaję zasadę, że czasem bywają takie sytuacje, lub tematy, że najlepiej oddającym sens komentarzem, jest właśnie tzw. wulgaryzm, bo grzeczne określenie nie będzie w stanie oddać sensu komentarza.

Portret użytkownika benet

 a to wzór do naśladowania

 a to wzór do naśladowania tych wszystkich obrażalskich Smile                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Portret użytkownika barra barra

qrde, pierwzy raz w 100%

qrde, pierwzy raz w 100% podzielam Twa myśl. Nawet merytorycznie i z odpowiednią dawką humoru. I oby tylko tak Baco.
PS. dziś usłyszane: Dlaczego było powstanie w Warszawie a nie w Krakowie? Bo w Krakowie konserwator Zabytków nie wyraził zgody!

Portret użytkownika barra barra

Johnie Moll. 18-ego nie

Johnie Moll. 18-ego nie zapodałeś żadych nowych newsów. 19-ego, wrzuciłeś 2 tematy (szkoda że o deskograficiarzach i fotoamatorach). My tu gadu gadu o regulaminach a i tak żadnych w sumie istotnych zmian nie ma. Nowych materiałów brak, więc nie ma co czytać, więc i nie ma o czym gadać. Dalej jedziemy na jołowym biegu. Ogarnij sprawę, bo niezręczna cisza zagościła w IM.
Nic się nie dzieje w świecie normalnym i normalnym-para? pyta barra
Aaa, chciałbym przeczytać materiał od Arona. W czym kłopot, ze nie możesz go wrzucić? Myślę, więc wiem, że są też inne osoby, które z chcęcią poznały bliżej Arona świat.
pzdr i odpowedz coś

Strony

Skomentuj