Niesamowite „latające miasto” pojawiło się w Chinach

Kategorie: 

Źródło: http://www.ancient-code.com/wp-content/uploads/2017/04/Floating-City.jpg

„Latające miasto” zostało sfilmowane na niebie nad zaskoczonymi przechodniami w Jieyang w prowincji Guangdong w Chinach. Czy to złudzenie optyczne? Oszustwo? Czy coś zupełnie innego, czego nie potrafimy wyjaśnić?

W mediach społecznościowych pojawił się film pokazujący obiekt, który wygląda na latające miasto unoszące się nad ziemią. Zaskoczeni świadkowie zdarzenia byli pod wrażeniem niesamowitego widoku. Film, który szybko rozprzestrzenił się po całym Internecie został zinterpretowany przez wielu użytkowników jako typowy przykład „latającego miasta”.

Project Blue Beam? Floating Alien City Filmed Hovering Above China

Niestety jest to jedyne nagranie tego wydarzenia, stąd wiele wątpliwości nad autentycznością filmu. Podobne zjawisko miało miejsce w 2016 roku. Zdjęcia i nagrania tajemniczego „latającego miasta” sfilmowanego w Dalian w północno-wschodniej części Chin pojawiły się w Internecie. Takie zdarzenie zaobserwowano również w 2015 roku, w prowincji Jiangxi, kiedy niesamowite budowle pojawiły się na niebie. Zjawisko zostało jednak wyjaśnione przez ekspertów, którzy stwierdzili, że było to złudzenie optyczne.

Również w 2015 roku „latające miasto” spowodowało zamieszanie wśród mieszkańców Foshan, gdy przerażony tłum widział jak gigantyczne budowle pojawiają się znikąd. Według doniesień mediów tysiące ludzi stało nieruchomo, oglądając „upiorne miasto”. Tajemnicza struktura ukazywała olbrzymie drapacze chmur i inne mniejsze budynki, które zdaniem internautów były dobrze widoczne.

20151009中天新聞 佛山驚現海市蜃樓?網友疑鏡面反射

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika mgrabas

nie ma w tym nic

nie ma w tym nic nadzwyczajnego
złudzenia optyczne często występują w przyrodzie
poniższy chiński filmik zjawisko to wyjaśnia i ilustruje

http://youtu.be/qlb1FyXUF6c?t=55

znacznie ciekawszy jest powszechnie występujący fenomen ludzkiej niedoskonałości: podatności na manipulacje, łatwierności, braku samodzielnego myślenia, nie wyciągania wniosków z błędów, skrajnej ślepoty, naiwności i głupoty, bierności itd.

Skomentuj