Na pustyni w Arabii Saudyjskiej odkryto setki tajemniczych kamiennych „bram”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy odkryli około 400 wcześniej nieudokumentowanych struktur kamiennych w Arabii Saudyjskiej za pomocą zdjęć Google Earth. Badacze uważają, że zostały one zbudowane tysiące lat temu przez nomadyczne plemiona.

 

„Podczas gdy Arabia Saudyjska jest w dużej mierze uważana za jałowe góry i pustynię, to jest także domem dla ogromnej liczby stanowisk archeologicznych, które nie zostały jeszcze zidentyfikowane, zarejestrowane i zmapowane” - powiedział David Kennedy, badacz z University of Western Australia.

„Wrota” nie wyglądają jak budowle, w których żyli ludzie, ale mogły one pełnić funkcje pułapek na zwierzęta, czy jakiś pomników na cmentarzyskach. Naukowcy nie wiedzą dokładnie, jak był cel ich powstania i jakie było ich przeznaczenie. To pozostaje tajemnicą. Od 1997 roku Kennedy penetruje obszary Arabii Saudyjskiej, fotografując rozmaite obiekty z pokładu helikopterów i samolotów. Zazwyczaj są to trójkątne i podobne do kół struktury rozrzucone na saudyjskich polach lawy.

Niewiele wiadomo o ludziach, którzy stworzyli te budowle. Prawdopodobnie powstawały one, zdaniem naukowców, w okresie od 2 tys. do 9 tys. lat temu. Niektórzy sugerują, że budowali je przodkowie współczesnych Beduinów i określają je, jako „dzieła starożytnych ludzi”.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

dobre to ... czyli z

dobre to ... czyli z samolotów i helikopterów "odkryli" że budowle powstały 2 do 9 tyś lat temu  ...swoją drogą, bardzo interesująco sobie ustawili margines błędu w datowaniu "genialność" "odkrywców" nie zna granic...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika taki_jeden

Spojzcie na ta mapke (ten

Spojzcie na ta mapke (ten widok z gory) wszystkie te 'budowle' sa ustanowione blisko rzeki (ta zielona linia) jesli wziasc pod uwage meandry zeki (zakola) bardzo wyraznie widac ze w przeszlosci te 'budowle' byly nad brzegiem.

To mi wyglada na kanaly irygacyjne doprowadzajace wode do pol uprawnych...

Portret użytkownika Kmieciu

W Arabii? Ze szczęśliwych

W Arabii? Ze szczęśliwych (dla ludzkości) czasów sprzed jaśnie Machmuta - epileptycznego "proroka"? To niech badają natentychmiast, bo kozoj*bce wszycko gotowe rozdupcyć za niebycie wymienionymi w Qrvanie, czy coś tam, i ogólną nieislamskość...!
 

 

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika dedal64

Niektórzy sugerują, że

Niektórzy sugerują, że budowali je przodkowie współczesnych Beduinów  >>>> Beduini i ich budowle .........kozie szałasy to tak lub dzisiejsze zaprojektowane i wybudowane przez ludzi nie bedacymi Beduinami

Skomentuj