Izraelski mistyk zapowiedział, że "mesjasz" już działa na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: tg

Rebbe Nir Ben Artzi, znany izraelski mistyk, wydał niezwykłe oświadczenie w ubiegłą niedzielę, przewidując, że tożsamość biblijnego Mesjasza zostanie ujawniona w najbliższej przyszłości, podając nawet konkretne szczegóły dotyczące tego, jak to ma wyglądać.

 

„Mesjasz działa teraz", powiedział rabin Ben Arzi w swoim ostatnim kazaniu. „Żydzi, radujcie się! Wkrótce Mesjasz zostanie objawiony wszystkim!” Rabin wyjaśnił szczegółowo, w jaki sposób zacznie się to niezwykłe wydarzenie.

„Święty i Błogosławiony Stwórca przyjdzie do rabinów we śnie z wizją i powie im, kogo wybrał jako króla Masziacha. Powie im dokładnie”.

Temu wyjątkowemu objawieniu, które mu przekazano, towarzyszyły niezwykłe szczegóły. Wybranym rabinom zostanie pokazany żółty zwój pergaminu, podobny do zwoju Tory, ale będzie zawierał święte litery zapisane w języku aramejskim i bezpośrednie wskazanie tożsamości Mesjasza. Zostanie on wezwany bezpośrednio, nie pozostawiając żadnych wątpliwości rabinom, ale ich wybór będzie inny.

 

Rebbe Nir Ben Artzi najwyraźniej widział już wspomniany zwój, gdyż dokładnie przeczytał tekst na początku.

„Ja, Bóg, rozkazuję ci powiedzieć i pokazać, kim jest król Masziach – osoba wybrana przez Boga".

Rabbi Ben Artzi wyjaśnił również, dlaczego Bóg wybrał ten szczególny czas na objawienie Mesjasza.

„Stwórca nie może dłużej czekać, obserwując cierpienia Żydów w Izraelu i poza nim. Ich cierpienie dla niego jest nie do zniesienia, ponieważ lud Izraela jest jego ludem wybranym”.

W wywiadzie dla Breaking Israel News rabbi Ben Artzi wyjaśnił też rolę wybranych chrześcijan w erze mesjanistycznej.

„W epoce pojawienia się chrześcijaństwa w judaizmie doszło do rozłamu, a wśród pierwszych chrześcijan żyli Żydzi. Niektórzy Żydzi nadal podążają drogą chrześcijaństwa. Dlatego wśród chrześcijan są tacy, którzy mają iskierkę judaizmu w swojej duszy i żydowskiego ducha. Dlatego mają pokrewieństwo z judaizmem i miłość do Żydów, które budzą się, gdy zbliża się Mesjasz”.

„Bóg dał człowiekowi wolny wybór, aby zjednoczyć się z Bogiem i z Ziemią Izraela. Jeśli naprawdę uwierzą w Boga, powrócą do Izraela z własnej, nieprzymuszonej woli. Wszystko wskazuje na to, że nadszedł czas na powrót: rosnący antysemityzm na całym świecie, bezprecedensowe kataklizmy w naturze i zwiastuny wielkich konfliktów geopolitycznych. Każdy, kto patrzy na to wszystko i nie widzi znaków, ma słabą  wiarę, ale kiedy otworzy oczy musi zrozumieć, że nadszedł czas, aby natychmiast udać się do Izraela. Z tego wszystkiego, co się dzieje i co się wydarzy na tym świecie, tylko Izrael jest całkowicie chroniony ".

Rabbi Ben Artzi również jest przerażony ostrzeżeniem dla wszystkich Żydów, którzy obecnie mieszkają poza Izraelem, ponieważ Mesjasz niebawem zostanie ujawniony, a ten, który nie uczyni aliyah (nie wyemigruje do Izraela), nie zostanie zbawiony.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jolanta

Kazdy pisze to co mysli

Kazdy pisze to co mysli,wolnosc "wypowiedzi"swietnie...Pytam Wszystkich

czego zlego nauczyla Was

co zlego zrobila Wam,

jakie zlo Wam wyzadzila itd... Osoba Pana Jezusa Chrystusa?

Portret użytkownika baca

ja myślę że rabino-mistykowi

ja myślę że rabino-mistykowi chodzi chodzi o profesora Leszka Balcerowicza...

on juz ćwierć wieku czyni cuda:

- zamienił bogatych w biednych

- zamożnych w bezdomnych

- tory kolejowe w ścieżki rowerowe

- toksyczne fabryki w cudownie naturalne łąki i pastwiska

- baranki boże w baranów

- wojska ochrony pogranicza w babcie z różańcami

- polskie linie oceaniczne w potęgę nr1 w produkcji kajaków

- oszczędności paru narodów w debet

- gotówkę w plastik

- colę w pepsi

- kaczora donalda w tuska i w prezydenta

 

Portret użytkownika Sio

I co jakiś mesjasz może

I co jakiś mesjasz może zmienić?

Ludzie nadal będą się opluwali itd.

Jezus ludzi nie zmienił a jedynie zrodził pewien entuzjazm do stworzenia nowej sekty,która okazała się gorsza od najgorszych pogan. Czego ci biedni ludzie oczekują?

Że ktoś zmyje ich brud?

Strony

Skomentuj