Dziwna czaszka znaleziona w rosyjskim Stonehenge

Kategorie: 

mysteriousuniverse.org

Podłużne czaszki to notowany na całym świecie fenomen, który dla naukowców głównego nurtu jest czymś wyjątkowo uciążliwym. Początkowo wytłumaczenie ich istnienia było proste i naukowcy w swoich wyjaśnieniach opierali się na celowych deformacjach przeprowadzanych przez plemiona Afrykańskie. Co jednak można powiedzieć,gdy tego typu relikt znajduje się na obrzeżach Rosji ? 

 
Cały szkielet humanoida z wydłużoną czaszką odnaleziono w rosyjskim odpowiedniku Stonehenge czyli Arkaim. Jest to archeologiczny plac, który stworzono w 1987 roku nieopodal Czelabińska w centralnej Rosji, tuż obok granicy z Kazachstanem. Te wielkie na ponad 20 000 metrów kwadratowych pozostałości budowli datuje się na XVII wiek p.n.e i to właśnie stąd bierze się porównanie do Stonehenge. Mimo iż całość osady spłonęła już dawno temu, ogólny jej rozkład i dwie zewnętrzne ściany są wyraźnie dostrzegalne nawet i teraz. Ich układ prowadzi naukowców do hipotezy, że podobnie jak Stonehenge Arkaim również pełniło rolę obserwatorium.

Maria Makurova, która zgłosiła odkrycie do rosyjskiej  TASS opisała znalezisko jako "dobrze zachowany szkielet kobiety". Zdaje się że wstępne badania umożliwiły określenie wieku znaleziska na II lub III wiek p.n.e. Badaczka spekuluje, że czaszka kobiety może być wskaźnikiem tego, że była ona członkiem plemienia Sarmati, które żyło właśnie na tym obszarze i znane było między innymi z celowych deformacji czaszek dzieci.
Tego typu wyjaśnienie na pewno uspokoi wszystkich sceptyków i bez wątpienia jest ono prawdopodobne.  Idąc jednak tą drogą, dlaczego wiele prymitywnych plemion właśnie w taki sposób ceremoniowało swoje oddanie bogom ? Jest to trudne do zrozumienia, jak wiele podobieństw istnieje między kulturami, które nigdy tak na prawde nie były w stanie się spotkać. Bez wątpienia nie jest to przypadkiem, a fakt, że cały nasz glob jest obsypany tego typu znaleziskami tylko to potwierdza. Obie Ameryki, Afryka, Azja, ciekawe jakie miejsca jeszcze mogli odwiedzić starożytni bogowie.

 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

W podaniach Indian Hopi

W podaniach Indian Hopi szczególnie uderzająca jest pamięć o przechyleniu się osi ziemskiej. Według ich mitów żyjemy obecnie w czwartym świecie. Pierw­szy świat zniszczył ogień. Koniec drugiego świata przyniosło przechylenie się osi ziemskiej, które spowodowało, że wszystko pokrył lód. Powódź zniszczyła trzeci świat. Czy Hopi mają rację? Fakty zdają się to potwierdzać. 

Przechylenie się osi ziemskiej, z jednoczesną srogą zimą, tworzeniem się lo­dów i potopem doprowadziło do wymarcia mamutów. Mity, na pozór pełne fantastycznych zmyśleń, i nowe ustalenia naukowe zaczy­nają się ze sobą pokrywać. Czy to tylko zwykły przypadek?
 Więcej tutaj:
 http://popotopie.blogspot.com/2013/06/analiza-anatomiczna-czaszek-nefilim.html
 

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Cabaj2

"Groby się otworzyły i wiele

"Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu" (Mt. 27,52n)....?????????????????????

Portret użytkownika benet

Dociekliwość jest cechą

Dociekliwość jest cechą ludzką, ale tak jak w wielu przypadkach, choćbyśmy stawiali niewiadomo jak prawdopodobne lub nieprawdopodobne hipotezy, zawsze to będą tylko hipotezy... chyba że znajdziemy  żywego długoczaszkowca, rozłożymy go na czynniki pierwsze i określimy genetyczną tożsamość. Tymczasem długa czaszka nadal pozostaje NN.

Portret użytkownika Pacal

Plemiona afrykańskie

Plemiona afrykańskie podejmowały się deformacji czaszek? Słyszałem o czymś podobnym u plemion indiańskich /amerykańskich, niech będize/ i zdaje się, możliwe to było owszem, w starozytnym Egipcie /Ehnaton/. Czegoś jeszcze nie wiem?

Portret użytkownika Adrem

Zaeży jaka jest pojemość tej

Zaeży jaka jest pojemość tej czaszki.
Zwkle są o 20-30% pojemniejze od ludzkich.
Przy pomcy deszczółek czy tam czego , można czaszce nadać wydłuzony kształt, ale nie da się w ten sposób zwiększyć jej  pojemności a więc i wielkości mózgu.

Portret użytkownika El Koto

Padł Kulczyk. Zgadnijmy który

Padł Kulczyk. Zgadnijmy który król życia, (czyli wypierdek belzebuba) będzie następny? Jakieś ploty krążą, że padł też król chazarskich nazistów Jewgeni Primakov i jest martwy - jeśli to prawda - to obecnie na 100% trwa walka ogarów pod dywanem i oznacza to że ci słudzy demonów zarzynają się między sobą w walce o tron. Gra o Tron. Symboliczne? Ciekawe czy oni pamiętają jeszcze o tym, że po skończonej grze Król i Pionek trafiają do tego samego pudełka.

Strony

Skomentuj