Archeolodzy znaleźli dom, w którym Jezus spędził dzieciństwo

Kategorie: 

Brytyjscy archeolodzy, pracujący od dziewięciu lat na terenie dawnego Nazaretu, zakończyli badania i ogłosili, że wzbogacili swoja wiedzę na temat pierwszych lat życia Jezusa Chrystusa. Dzięki wykopaliskom, naukowcy odkryli zniszczone ściany domu, pochodzące z pierwszego wieku naszej ery.

 

Zlokalizowane są one na wapiennym wzgórzu, gdzie zdaniem badaczy, mieszkał Chrystus z rodzicami. Chrześcijański Prorok przebywał tam krótko. Później w miejscu jego domu wybudowano świątynię. Artykuł o przebiegu wykopalisk opublikowano w czasopiśmie Biblical Archeology Review. Kenn Dark, brytyjski archeolog z Uniwersytetu w Reading, sfotografował pozostałości kamiennych murów.

 

Należy zauważyć, że przed rokiem 2006, żaden z badaczy nie odważył się sprawdzić dokładnie, gdzie mieszkali Maria i Józefa - rodzice Jezusa, chociaż posiadane dane na temat pozwalały na lokalizację domu, opisanego przez niezależnych archeologów pod koniec XIX wieku.

 

Przypomnij, że o dzieciństwie Jezusa wiemy niewiele. Wiadomo, że młody Chrystus studiował Torę. Żydzi uważają, że później wykazał się zdolnościami politycznymi. Naukowcy informują, że ich praca nie jest jeszcze zakończona, a wykopaliska będą kontynuowane.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Niedawno znaleźli ossuarium z

Niedawno znaleźli ossuarium z kośćmi "Jezusa syna Marii i Józefa" teraz... chyba znaleźć  musieli legitymację szkolną mitycznego Jezuska z wpisanym meldunkiem? A w jakiej jesziwie/kahale czy jak tam zwały się ichni ogłupiarnie jagniatek-niewiniątek ona wydana jeśli wolno spytać, czy zdjęcie się zachowało i czy kolorowe?

Portret użytkownika niebieski52

Admin to też ma ciasno w

Admin to też ma ciasno w głowie bo nie puszcza innych poglądów i wiedzy niż te ,które wbito mu do głowy.Większość dużych religi wyrąbała sobie monopol na swoją "prawdę".

Głosuj przeciw
-31
Portret użytkownika iwonamalgorzata

Bóg mowi, ludzie uspokujcie

Bóg mowi, ludzie uspokujcie się nawet, świętego Syna niepotrawicie uszanowac, to jak szanujecie życie, czy Wy nawet w cuda nie wiezycie, to jak ma przetrwać świat cały, hm..

Głosuj przeciw
-57

"monotonia cichego życia pobudza umysł do twórczości.."A.E

Portret użytkownika iwonamalgorzata

o niegrzeczni chopcy, nawet

o niegrzeczni chopcy, nawet nie uszanuja kobiety, no, no, nieładnie, a z wami kiedy rozmawia Bóg,
puk, puk, jaki Bog, moze Pani Bog,może szara komórka, do Was si,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,e odzywa, co mysza się nazywa hiii
 

"monotonia cichego życia pobudza umysł do twórczości.."A.E

Strony