W Teotihuacan odnaleziono ciekawe artefakty prekolumbijskie

Kategorie: 

Archeolodzy odkryli szereg depozytów we wnętrzu słynnej Piramidy Słońca w kompleksie Teotihuacan. Eksploracje naukowe trwały od 2006 d0 2011 roku. Odnaleziono wiele unikalnych artefaktów.

 

Miasto Teotihuacan zostało założone prawie 2500 lat temu. Ewidentnie wywarło wpływ w architekturę, handel i kulturę starożytnego Meksyku. Ale tożsamość panujących tam władców pozostaje tajemnicą, a miasto zostało opuszczone przed tym, gdy zajęli je Aztekowie, którzy przybyli na te obszary w 1300 roku i to oni właśnie nazwali ruiny Teotihuacan, co w ich języku oznacza "miejsce, gdzie ludzie stają się bogami".

 

Badacze korzystali ze 116-metrowego tunelu, wydobytego w 1930 roku przez archeologa Eduardo Noguera. Wykopano też 59 rowów i stworzono 3 krótkie tunele w celu osiągnięcia naturalnego poziomu skał w celu sprawdzenia obecności pozostałości pochówków i ofiar.

"Wiedzieliśmy, że jeśli budowniczowie Teotihuacan umieścili coś wewnątrz pomnika powinno być to na poziomie bazowym, więc zrobiliśmy pionowy wał na końcu tunelu i krótki poziomy tunel do centrum, ponieważ oryginalny tunel został wycięty około 6 metrów na zachód od centrum pomnika ", powiedział członek zespołu poszukiwawczego, Perez Cortes.

W trakcie eksploracji odkryto trzy struktury architektoniczne zbudowane przed obecną bryłą Piramidy Słońca. Odkryto również siedem ludzkich pochówków w tym dzieci,

Wśród najciekawszych artefaktów warto wymienić zespół przedmiotów odnalezionych w miejscu, które uznano za jakiś odpowiednik konsekracji budowli. Uwagę przykuwa maska z zielonego granitu. Ma tylko 11 centymetrów, ale jest doskonale zachowana.

 

Źródło: http://www.inah.gob.mx/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Bardzo ładna ta maska z

Bardzo ładna ta maska z zielonego, polerowanego granitu Smile Ta kuleczka nad maską może jest ze srebra a może to jest perła ?

Głosuj za
43

Wolna wola TY MI, JA CI 

Portret użytkownika szuwaxpl

Zdumiewają mnie te daty,

Zdumiewają mnie te daty, które podają nałkofcy. Niech jeszcze dopiszą, że ludzie przed zaginięciem próbowali zasypać wszystkie uczynione budowle.

Głosuj przeciw
-44