Tajemnicze podziemne miasto sprzed 2 tysięcy lat

Kategorie: 

Źródło: IRNA / ABDOLLAH HEIDARI

Niesamowite odkrycie archeologów z Iranu. Rzeczy które tam znaleziono, nie śniły się nawet najbardziej wytrwałym specjalistom. Jest to jasny dowód na to, że archeologia wymaga ogromnych pokładów cierpliwości i dystansu do obowiązującej doktryny.

Tytułowe miasto zlokalizowane jest niedaleko miasta Samen w Iranie. Naukowcy sukcesywnie zbadali 50 ogromnych pomieszczeń, które około 2 tysiące lat temu służyły jako mieszkania.

Archeolodzy ogłosili istnienie niezliczonych artefaktów, szkieletów i wielu pomieszczeń różnej wielkości połączonych tunelami, pochodzących z okresu upadku imperium Achajczyków (550-330 p.n.e).

Jedną z przerażących informacji jest znalezienie około 60 szkieletów. Naukowcy nadal spekulują nad losem miasta, jak i motywami, które spowodowały, że zostało porzucone. Wiadomo natomiast, że jego mieszkańcy czcili starożytnego boga słońca Mithrę.

Według archeologów mogłoby być ono w początkowej fazie wykorzystywane do ceremoni religijnych. Później natomiast jako cmentarz i schronienie w nagłych wypadkach. 

Prace wykopaliskowe są nadal kontynuowane, z nadzieją na odkrycie kolejnych pomieszczeń i lepszego poznania tego zagadkowego kompleksu, który już kształtuje się na dziedzictwo światowe.

 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Irna i Abdollah Heidari 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jus

Achajczycy ok 550 pne? czy to

Achajczycy ok 550 pne? czy to nie ten lud, który ok. 1450 pne podbił Kretę? Najechał Troję??

Ostatecznie upadł ok. XI w pne? co rtrobił w Azji w IV-V ne? w okresie walk z Persami??

 

Głosuj przeciw
-91
Portret użytkownika Homo sapiens

Tajemnica starożytności jest

Tajemnica starożytności jest olbrzymia, ale nie aż tak żebyśmy nie mogli jej jakoś zrozumieć ! "Wraz z rozwojem wiedzy biologicznej i ulepszaniem metod obserwacji, wśród przyrodników ewolucjonistów narastało przekonanie, że powstawaniu organizmów potomnych z organizmów rodzicielskich musi towarzyszyć przekazywanie jakiegoś zminiaturyzowanego zapisu cech. Darwin i jego pierwsi naśladowcy, jeszcze nieśmiało, majaczyli o jakimś tajemniczym samodziejstwie. Przez długi okres biologowie traktowali ten zapis jako coś zupełnie abstrakcyjnego. Starożytni filozofowie sądzili, że dziedziczenie następuje pod wpływem jakiegoś boskiego lub naturalnego pierwiastka, a jego wynikiem jest dostosowanie do harmonii przyrody (Arystoteles, 384-322 p.n.e.), w sensie duchowym nie musi to być wcale fałszem. Oprócz informacji DNA może istnieć, i starożytni to właśnie postulują, jakiś dodatkowy element - duchowy (informacja - karma ?)." całość tutaj: 

http://popotopie.blogspot.com/2017/05/rzeczy-ukryte-od-zaozenia-swiata.html

Nadchodzi Czwarte królestwo - Quayle, Horn, Hoggard, Marzulli, Missler

https://www.youtube.com/watch?v=MkU3YNpbNoE

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika nikt-xxx

Katakumby bardziej niż miasto

Katakumby bardziej niż miasto. Jednak w sytuacji ucieczki "czołganie się w stronę cmentarza" ma sens. Małe bunkry wkopane w glebę. Mam niedaleko cmentarz. Rosną tam orzechy włoskie. Czasem zbieram. Zupełnie nie przeszkadza mi kontekst. Życie i śmierć to naturalny cykl. Mam coś z głową?

Portret użytkownika re1

Pierwsze zdanie, proste do

Pierwsze zdanie, proste do tłumaczenia 'Some 60 complete skeletons (16 men, 26 women, 14 children and an infant; 3 are unknown) have been retrieved from nine rooms."
"It is believed the hidden city spans more than 3 hectares." - drugie też ... miasto jest ukryte pod ziemią na powierzchni 3 hektarów.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj