Przepowiednie mnicha Magnusa o przyszłości Ziemi

Kategorie: 

Źródło: http://bigenc.ru/philosophy/text/1815211

Mnich dominikański Albert von Bollstädt, zwany Magnusem (Albertus Magnus, Albert Coloniensis (de Colonia), Albert Teutonicus), żył w latach 1193 - 15.11.1280. Studiował nauki przyrodnicze, filozofię, teologię i stał się znany ze swoich przepowiedni na przyszłość. W swojej książce pt. Oraculum Magnus przewidział wiele wydarzeń, które już miały miejsce w naszym świecie, a niektóre z nich nie zostały jeszcze zrealizowane.

 

 

Duchowny mówił o otwarciu ogromnego kontynentu daleko poza Słupami Herkulesa (Gibraltar), który zamieszkują północne ludy. Według jasnowidza, ten kraj (obecnie USA), w przyszłości będzie potężnym narodem pod znakiem krzyża.

 

Prorok przewidział, że Niemcy prawie trzykrotnie opanują świat w okresie 700 lat od dnia jego śmierci. Ta prognoza również okazała się prawdziwa. Po raz pierwszy Niemcy osiągnęły wiele za panowania Karola V Habsburga (1519 - 1556), cesarza Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego. Drugi etap związany był z panowaniem dynastii Hohenzollernów, gdy kraj był zjednoczony pod egidą Prus. Trzeci okres odnosi się do władzy Hitlera i II wojny światowej.

 

Albertus Magnus przewidział początek ery lotów kosmicznych. Mówił, że rozpoczną się one 700 - 800 lat po jego odejściu. Powiedział, że ludzie w przyszłości odwiedzą Księżyc i inne planety. Na Atlantyku pojawią się nowe wyspy, a z wody wyłoni się starożytny kontynent – być może chodzi o legendarną Atlantydę.

 

Islam, jako religia, ma zniknąć do 2080 roku. Według Alberta von Bollstädta, świat zostanie podzielony między trzy wielkie mocarstwa. W rozstrzygnięciu sporu pomiędzy nimi będzie mógł pomóc tylko posłaniec Boga. Prorok zapowiedział, że tysiąc lat po jego śmierci (2280) Anioły zstąpią z nieba i nastąpią "potopowe dni". W tym czasie świat nie zazna już wielkich katastrof, wojen i cierpienia ludzi, a potem przyjdzie „złoty wiek".

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ŚZwi++ Z=BIG!

4.48 ...Jak wy nie potraficie

4.48 ...Jak wy nie potraficie niczego widzieć ani zrozumieć ! Bóg was pokarał czy...???

Mam zięcia,który notorycznie w NIC nie wierzy...choć nie,czasem wyjeżdża mi z takimi głupotami,że...???I jak TU I TERAZ nie robo+ić za nauczyciela?

 Negując wszystko...da się cokolwiek zrobić ???Wszak WIARA CZYNI CUD A....potem ?B i tak do  Z ! 

Radzę więc przestać wsio negować a zabrac się do BUDOWY !!!Raju na ziemi oczywiście bo czy cokolwiek innego ma sens?Szkoda czsu i energii...no i jest to zwyczajnie GŁUPIE!

 Aby zbudować RAJ na Ziemi naleRZyyyyyyyyyy...y! Co zrobić? 1-ŚZY !!!...Krok? 20 17 !!!

A potem...bedzie z górki!!!

D.N..O:4.55 !(RyceRZ z zakrytą twarzą z oczami zgniłej zieleni...będzie u władzy gdzy zejdą się u niego 5 i 5 ...Kto?BIAŁO-RUS KI nosss czasów współczesnych!)

 

Portret użytkownika Pacal

Nazwać tego /i w ogóle/

Nazwać tego /i w ogóle/ dominianina "mnichem", zamiast co najmmniej: "bratem zakonnym", to jakby uważać go za popa a nie księdza. Albert Wielki był uczonym dominikaninem, wielkim na te czasy,  który wolno po Europie podróźował i zapewne nie pytał w tym o zgodę aby tu i tam wykładać. Na uniwesytecie w Kolonii był jego założycielem oraz regentem.

Portret użytkownika b@ron

co krok to jasnowidz... jeden

co krok to jasnowidz... jeden napisze bedzie wojna... drugi napisze nie bedzie wojny...to któremuś z nich "przepowiednia" się sprawdzi i ani jeden ani drugi żadnym jasnowidzem nie jest... a przepowiadanie przyszłości na tysiące lat wprzód to już kpina...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Pacal

To co o sziętym Albercie

To co o sziętym Albercie Magnusie do dziś opowiadają w zakonie do którego należął /był dominikaninem/: 

"

Obrońca ludzkiego życia

Na rozkaz Stolicy Apostolskiej sługa Boży Albert, odziany tarczą wiary, poszedł łagodzić nieokrzesanych pogan. W towarzystwie braci i księży, wśród wielu niebezpieczeństw, doszedł od granic Saksonii aż do Polski. W okolicach tych żyli wówczas ludzie, uprawiający jeszcze barbarzyńskie zwyczaje dawnych Słowian, to znaczy Wenedów i Prusów. Mieli oni zwyczaj zabijania niemowląt, które urodziły się kalekie. Ponadto nie dopuszczali dzieci, jeśli rodzice nie mogli ich wyżywić. Określali liczbę dzieci i żadnego niemowlęcia, które ją przekraczało, nie zachowywali przy życiu, ale natychmiast je zabijali. Tak samo zabijali starców i ludzi niezdolnych do pracy. Żeby zaś było jeszcze bardziej niegodziwie, synowie, którzy w ten sposób krzywdzili swoich rodziców, sądzili, że oddają im przysługę, jako że przez zadanie śmierci uwalniają ich od cierpień.

Sługa Boży Albert obchodził wioski tego kraju i dokładnie rzecz wyjaśniał, tak że nawet owi synowie pokazywali mu mogiły rodziców, których w ten sposób zabijali. On płakał nad tak wielką ludzką bezbożnością i z całą mocą ją potępiał." - https://swieccy.dominikanie.pl/2015/11/15/swiety-albert-wielki-%E2%80%A0-1280/ .

 

Portret użytkownika wodzu13

Kiedyś teorie spiskowe były

Kiedyś teorie spiskowe były dla mnie tylko ciekawostka, teraz jak widzę, na jakim to schemacie działa, jak zmienić prawdę w fikcje ? Po prostu zrobić o tym film, lub taki portal jak tu, wodzu  stada i garstka pelikanów, bez urazy, nie ma tu nic nowego, a jaki jest sens kopanie w sieci lub odgrzewanie r.bernartowicza tok-fm ?

Portret użytkownika wrzosowisko

tematy sa powielane, bo

tematy sa powielane, bo szczerze mowiac nie ma zadnych nowych, spektakularnych odkryc w tym zakresie. zycie tego typu stronek z reguly polega na odgrzewaniu kotletow i fantazjowaniu na ich temat Blum 3

' a fructibus eorum cognoscetis eos '

Strony

Skomentuj