Nasz wszechświat może się znajdować we wnętrzu czarnej dziury

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Naukowcy z USA dopracowali ciekawą teorię na temat funkcjonowania naszego wszechświata. Zdaniem ekspertów wszystko co zwiemy kosmosem znajduje się we wnętrzu czarnej dziury. Ponadto, eksperci doszli do wniosku, że wszystkie czarne dziury muszą być wejściami do tuneli podprzestrzennych przewidzianych w równaniach Einsteina-Rosena.

 

Z pomocą takich tuneli możliwe jest połączenie różnych częściach przestrzeni wszechświata. Drugi koniec tunelu, według naukowców, łączy się z przeciwieństwem czarnej dziury - białą dziurą, do której nic nie może się dostać. Wewnątrz tunelu w tym czasie można zaobserwować rozszerzający się wszechświat, zupełnie podobny do naszego.

 

Warto zauważyć, że teoria ta nie jest nowa. Fizycy analizują ją już od jakiegoś czasu. Ta teoria fizyczna może pomóc rzucić światło na wiele rzeczy, na które nie jest w stanie odpowiedzieć słynna teoria Wielkiego Wybuchu. Zgodnie z nią, zanim Wszechświat zaczął się rozszerzać, był w stanie określanym jako nieskończenie mały punkt w przestrzeni o nieskończone wysokiej gęstości materii. Teoria ta pomaga wyjaśnić, dlaczego ten niezwykle gęsty wczesny Wszechświat zaczął się rozwijać z tak dużą prędkością i dając początek ciał niebieskich, pojedynczych galaktyk i ich gromad.

Ale jednocześnie nie znamy odpowiedzi na szereg ważnych pytań, które nasuwają się same jak: kto spowodował ów Wielki Wybuch? Czy co jest źródłem tajemniczej ciemnej materii, bez której astrofizycy nie są w stanie dopasować swoich hipotez do obserwowanej praktyki? Teoria, wedle której ​​nasz wszechświat jest wnętrzem czarnej dziury może dać nam odpowiedź na te i wiele innych pytań. A poza tym łączy w sobie zasady dwóch podstawowych teorii współczesnej fizyki: ogólnej teorii względności i mechaniki kwantowej.

Jeśli nasz wszechświat znajduje się w tunelu, który łączy czarną i białą dziurę, to w takim układzie czasoprzestrzeń powinna ulegać skręcaniu, ale jego wykrycie jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jesteśmy częścią tego pomiaru. Naukowcy wskazują na fakt, że w jednej części znanego nam wszechświata galaktyki spiralne skręcają zawsze w lewo a w drugiej w prawo. Niektórzy fizycy tratują to jako dowód popierający hipotezę skręcenia czasoprzestrzeni wewnątrz osobliwości pomiędzy czarną a białą dziurą. Podobnie wyglądają kwestie spinu cząstek elementarnych obserwowane w skali mikro.

 

Coraz częściej pojawiają się ostatnio teorie wskazujące na to, że Wielki Wybuch mógł nigdy nie wystąpić tylko wymyślono go, ponieważ pasował do obserwowanego wszechświata. Często zapominamy, że Big Bang jest tylko teorią tak jak teoria ewolucji, czyli jest czymś niezweryfikowanym, przybliżeniem i propzycją skołowanych obserwacjami naukowców. Fakt, że większość z nich w to wierzy o niczym nie świadczy, bo ludzie zwani uczonymi wierzyli też długo, że Ziemia jest płaska. Wszechświat okazuje się być po prostu czymś tak niesamowitym, że trudno go zrozumieć dzisiejszej zadufanej w sobie społeczności naukowej.

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Marino1234

W jakim miejscu jesteśmy

W jakim miejscu jesteśmy usytuowani w tej czarnej dziurze??. W osobliwości?? Raczej szczerze wątpię w tą całą teorie a to dla tego, że w czarnej dziurze załamują się wszelkie prawa fizyki nam znane.. I takie daleko idące teorie bez odpowiedniej technologii badawczej to po prostu fantasmagorie.

Portret użytkownika doktormózg

Mogę Ci to wyjaśnic. A więc

Mogę Ci to wyjaśnic. A więc jak staniesz np na płaskim terenie to zobaczysz wszystko po horyzont. Wyobraź teraz sobie pastucha który ma kopinąc krowę. Pastucha jeszcze widac, ale krowy juz nie, ponieważ stoi za linia horyzontu. W momencie jak pastuch podnosi nogę do kopniaka to tam zaczyna sie horyzont zdarzeń, bo kopnietej krowy juz nie widzisz. Wink
 
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Śmiać mi się chce z

Śmiać mi się chce z komentarzy, co za ograniczenie co niektórych piszących. Naturą człowieka jest poznawanie i jednym z tych elementów wraz z rozwojem techniki(nauki) jest próba zrozumienia wszechświata, co nie będzie proste i szybkie.
Admin napisał "Fizycy analizują ją już od jakiegoś czasu." Nie od jakiegoś czasu ale od conajmniej lat 70 XXwieku i wciąż jest rozwijana. Gdyby nie ta nasza natura uczenia się (choć patrząc na współczesne społeczeństwo -w większości debili zaspokojonych komputerem i pełną lodówką) to ludzie nadal żyli by w jaskiniach i rzucali w dziki kamieniami by je ubić.

Portret użytkownika taki sobie Ktoś

Spróbujmy wyobrazić sobie

Spróbujmy wyobrazić sobie taki prosty Chiński symbol jak yin-jang nie jako płaski rysunek dwóch "rybek" czarnej z białym okiem i białej z czarnym, ale jako trójwymiarową strukturę, a zobaczycie torus! W którym widac zarówno czarną jak i białą "dziurę". Wszchswiat może być poprostu torusem, w którym tak jak w magnesie pole magnetyczne wnika poprzez środek torusa do jego wnetrza z taką siłą, że nawet fotony tam wpadają, co dla "oserwatora" wyglądao by jak "czarna dziura" właśnie. A z drugiej strony torusa wszystko co z jego środka wynika, dla "oserwatora" będzie wyglądało jak "biała dziura" albo swoiste "centralne słonce" po czym cała ta wessana oraz wydalona materia krąży nieustannie doznając przemian podczas podróży od "białej" do "czarnej" dziury.

Portret użytkownika doktormózg

Również jestem tego samego

Również jestem tego samego zdania, a nawet więcej. Uważam że naza galaktyka jest obecnie we wnętrzu czarnej dziury, która jest we wnętrzu innej czarnej dziury. Niebawem ogłoszę swoją rewolucyjna hipotezę. Świat będzie zszokowany hmm...

Strony

Skomentuj