Reptilianie zdominowali kulturę starożytnego ludu z Mezopotamii

Kategorie: 

Źródło: Internet

W szkole naukę o starożytności rozpoczyna się od omówienia cywilizacji z Mezopotamii z tajemniczymi Sumerami włącznie. Okazuje się jednak, że jeszcze wcześniej ziemie między Eufratem a Tygrysem zamieszkiwała jeszcze wcześniejsza kultura. Pozostały po niej między innymi wykopane przez archeologów figurki gadzich humanoidów.

 

O dziwnych artefaktach przypominających reptilian, które zostały wykopane na stanowisku archeologicznym Al Ubaid w Iraku, środowisko naukowe wspomina niechętnie. Od dawna nie powiększył się nasz stan wiedzy na temat tych artefaktów sprzed 7000 lat. Zresztą wiek tych znalezisk szacowany jest jedynie po warstwach, w których je odnajdywano.

 

Kultura Ubaidian istniała w Mezopotamii między 4000 a 5500 lat przed naszą erą. Tak jak w przypadku starożytnych Sumerów tak i w tym przypadku nieznane jest ich pochodzenie. Pojawiają się na kartach historii nagle i od razu na dość zaawansowanym poziomie rozwoju cywilizacyjnego.

[ibimage==23321==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ludzie Ubaidian stosunkowo szybko zaczęli się organizować w formie społeczeństwa. Najpierw powstawały duże osady, które potem wyewoluowały w miasta. Niektórzy badacze twierdzą, że miasto Ur, jeden z głównych ośrodków starożytnego Sumeru, powstało właśnie w czasach kultury Ubaidian. Zresztą pojedyncze reptiliańskie figurki znajdowano nie tylko w Al Ubaid, ale również w Ur i w Eridu. Może to oznaczać, że ośrodki te związane są z ludem Ubaidian, a nie tylko z Sumerami.

 

Zastanawiająco wygląda szczególny rodzaj zafiksowania tamtejszych twórców na odzwierciedlaniu w lokalnej kulturze wizerunku gadzich humanoidów. W czasach dzisiejszych można ich nazwać reptilianami. Ich postacie wyglądają jak ludzie z wyjątkiem głów, które są długie i duże. Mają nadane wyraźnie gadzie cechy.

[ibimage==23322==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Czy można te artefakty traktować literalnie, czyli przyjąć, że przedstawiają rzeczywiste istoty, z którymi mieli kontakt tamtejsi ludzie? Oczywiście historycy uważają, że absolutnie nie. Ich zdaniem gady mają znaczenie symboliczne i dlatego miały takie znaczenie dla tego ludu.

 

Eksperci zwracają uwagę, że podobne bóstwo o gadziej naturze mieli również Sumerowie, nazywało się Enki. Jednak czy jest to dowód na to, że należy mieć jedynie symboliczne podejście do kwestii wizerunków humanoidow z gadzimi głowami? Niewątpliwie jest to kwestia dyskusyjna i konieczne są nowe odkrycia, które rzucą trochę światła na tajemniczą kulturę Ubaidian.

 

 

Zobacz również:

//innemedium.pl/wiadomosc/figurki-reptalian-al-ubaid-dowodem-obecnosc-ziemi-gadziej-rasy

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Posłuchajcie

Posłuchajcie Drogomleczanie:Te figurki przedstawiaja lud istot z gatunku Oryl.Jeśli będziecie grzeczni i na to zasłużycie,to wam kiedyś opowiem o nich.

Portret użytkownika a kuku

To nie zadne gady ,gdzie

To nie zadne gady ,gdzie ogony zebiska ? Potraficie tyko krytykowac i wydziwiac , a wszystko co wygada inaczej jest beee. To pokazuje jak primitywni sa ludzie i nigotowi jeszcze . udzie peni przemocy i materiaizmu.
To istoty z Nibiru obecnie zamieszkuja Oriona.
Ur.

Portret użytkownika Matilian

Ciekawe, że w mediach, w

Ciekawe, że w mediach, w programach o starożytnych kulturach najmniej mówi się o Sumerach, kulturach Babiloni, etc. Mówi się dużo o Majach, Inkach, Rzymianach, Egipcjanach a o Sumerze?  Może też przez zbyt bliskie powiązania z "naszą' Biblią? 
Figurki są faktycznie dziwne, ale jedna z tych "gadzich" postaci trzyma jakgdyby niemowlę u piersi... Motyw powszechny w starożytności, ale czy gadzi? No chyba że to hybryda? A tak przy okazji zwracam też uwagę na dziwny trójkątny rysunek w okolicach bioder tych "istot". Trochę, jak masoński fartuch... ale to tak już z przymrużeniem oka... chociaż, kto wie? 

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

To po prostu jakiś sumeryjski

To po prostu jakiś sumeryjski desperat seksualny zrobił to z jakąś jaszczurą i wyszło takie ch*j wie co. Ludzie nie widzieli takiego czegoś więc wyrzeźbili figurkę ku przestrodze dla następnych pokoleń.

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Strony

Skomentuj