Narzędzie sprzed potopu?

Kategorie: 

http://www.paleo.cc/paluxy/hamm0606m.jpg

W 1936 roku, w okolicach amerykańskiego miasta London (Texas) natrafiono na ciekawe znalezisko. We fragmencie skały kredowej, ocenianej na wiek ponad 140 milionów lat, tkwił młotek! Czy to oznacza, że historia człowieka sięga tak daleko? A może Ziemia jest o wiele młodsza niż twierdzi oficjalna nauka?

 

Rzecz jasna narzędzie poddano badaniom. Zajęło się tym przede wszystkim laboratorium Battele w Columbus (Ohio). Rezultaty tychże analiz były zaskakujące. Okazało się, że obuch składa się w 96% z żelaza, 2.6% chloru oraz 0,74% siarki. Dziś nie spotykamy się z prawie czystym żelazem. Typowe dla tego rodzaju przedmiotów zanieczyszczenia to węgiel, chrom czy molibden, których w tym wypadku nie zarejestrowano. Według metalurgów, taki stop jest niemożliwy do uzyskania w dzisiejszych warunkach atmosferycznych.

 

Carl Baugh, właściciel młotka, twierdzi, że powstał on w czasach sprzed światowego potopu. Uważa on, że ciśnienie jakie wtedy panowało umożliwiłoby uformowanie się nietypowego stopu. Na potwierdzenie swej tezy przywołuje między innymi fragment księgi Rodzaju.

„Również i Sylla urodziła Tubalkaina, który wykuwał wszelkie narzędzia z miedzi i żelaza” (Rdz 4:22)

Czy zatem faktycznie przedmiot ten pochodzi z czasów przed potopem? A może historia ludzi jest o wiele dłuższa niż przypuszczamy co postulują między innymi kreacjoniści wedyjscy? Wydaje się, że werdykt należy do nas.

 

Młotek i wiele innych kontrowersyjnych znalezisk stanowiących zagadkę dla teorii ewolucji możemy oglądać w Creation Evidence Museum w USA.

 

[ibimage==21336==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

Źródła:

Hans - Joachim Zillmer - Pomyłka Darwina

http://paleo.cc/paluxy/hammer.htm

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika eRHea

Rozumiem, że został

Rozumiem, że został znaleziony w skale, ten młotek. I datowanie po wieku skał i tak dalej.
Ok.
Ale skoro jest z tym młotkiem również trzonek, drewniany, jak widać- czemu się nie pokusić o analizę C14?
Bo domniemany wiek jest poza dokładnością metody? Myśle, że większe bzdury wyjść już nie mogą. A mogło by wyjść, jaką ściemą są obie metody- metoda "jak głeboko w piasku" i metoda "gdyby świat się nie zmieniał, to miało by tyle lat...". Ale świat się zmienia. No i zastanawiajace jest - jaki jest wiek piasku w danej warstwie? Czy na podstawie tego, gdzie go znajdziemy dowiemy się, ile ma lat? Raczej tylko - kiedy go przywiało. Tak samo może być z tym młotkiem.
 
Jak to się stało, że drewno nie skamieniało, nie zgniło?
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Nie zgniło, gdyż nie miało

Nie zgniło, gdyż nie miało dostepu powietrza pod zwałami popotopowego błota... I poddane było wysokiemu ciśnieniu. Poniewaz znaleziono je na wzniesionych pokładach "kolumny geologicznej" w dolnych jej warstwach, nie wystepowały równiez podwyższone temperatury wpływające na procesy węglotwórcze.
Kolumny geoelogiczne nie liczą sobie milionów lat, lecz tysiące a utworzone zostały szybko: od kilkunastu tygodni do nie wiecej jak dwóch lat...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jak zwykle bzdury piszesz ale

Jak zwykle bzdury piszesz ale cóż bieda umysłowa którą prezentujesz pozwala ci pisać bzdety.
Po pierwsze nie zwęglenie a uwęglenie i ten proces właśnie zachodzi w środowisku beztlenowym.
Bieda straszna.

Strony

Skomentuj