Wszyscy żyjemy we wnętrzu czarnej dziury?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy naukowcy już jakiś czas temu zaproponowali zupełnie niewiarygodną hipotezę, wedle której cały nasz rozległy wszechświat znajduje się wewnątrz gigantycznej czarnej dziury. Jakkolwiek dziwacznie to brzmi, nieoczekiwanie, ten model jest w stanie wyjaśnić wiele tajemnic Wszechświata.

 

Głównym autorem tej dosyć nietypowej teorii struktury wszechświata jest amerykański fizyk Nikodem Poplawski z Indiana University. Według tej teorii, cały nasz wszechświat znajduje się wewnątrz gigantycznej czarnej dziury, która z kolei znajduje się w innym, super-wielkim wszechświecie.

 

Przyjęcie takiej hipotezy pozwoli wyjaśnić wiele sprzeczności, które istnieją w nowoczesnej teorii Wszechświata. Poplawski przedstawił swoją koncepcję już rok temu, ale teraz zostało to wyjaśnione i znacznie rozszerzone. W opracowanym przez amerykańskiego fizyka modelu budowy Wszechświata jedno z podstawowych miejsc zajmują czarne dziury. Zdaniem Poplawskiego są to wejścia do hipotetycznych tuneli Einsteina - Rosena, czyli tuneli podprzestrzennych (wormhole), które łączą się ze sobą w różnych miejscach czterowymiarowej czasoprzestrzeni.

 

W modelu tym, czarny dziura to tunel połączony z własnym przeciwieństwem, białą dziurą, która znajduje się na drugim końcu tunelu podprzestrzennego. Jeśli wewnątrz tunelu w takiej strukturze znajdowałby się nasz wszechświat byłby w stałej ekspansji, dokładnie tak jak obserwujemy.

 

Popławski zatem stwierdził, że nasz wszechświat znajduje się w tunelu, który łączy czarną-białą dziurę. Ten model wszechświata pomaga w wyjaśnieniu najtrudniejszych problemów współczesnej kosmologii takich jak ciemna materia czy ciemna energia. Uczony twierdzi, że w takim układzie czasoprzestrzeń powinna ulegać skręcaniu, ale jego wykrycie jest bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jesteśmy częścią tego pomiaru.

Przyjęcie takiego modelu wszechświata implikuje, że ​​każda czarna dziura w naszym wszechświecie jest bramą do innego świata. Ale nie jest jasne, jak wiele takich wszechświatów może istnieć. Poza tym nawet sam Poplawski zauważył, że istnieje zawsze pytanie o wszechświat pierwotny i to gdzie on się znajduje. Przy tej hipotezie łatwo się zapętlić a dylemat będzie zawsze przypominał słynne „co było pierwsze jajko czy kura”.

 

Nikodem Popławski zauważa, że w naszym wszechświecie wszystkie czarne dziury i gwiazdy obracają się. Logicznego rozumując, tak samo powinno być w tym super wielkim wszechświecie, w którym znajduje się czarna dziura z naszym wszechświatem. Dlatego też, parametry obrotu naszego świata musi być taki sam, jak tego, w którym się ona znajduje.

 

Poza tym na poparcie swej teorii naukowiec wskazuje fakt, że w jednej części wszechświata galaktyki spiralne skręcają w lewo a w drugiej w prawo i tratuje to jako dowód popierający jego hipotezę skręcenia czasoprzestrzeni wewnątrz osobliwości pomiędzy czarną a białą dziurą.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alphard z Hydry

  Jeśli czarna dziura nie ma

 
Jeśli czarna dziura nie ma końca, i czasoprzestrzeń w jej środku to nieskończony lej, a mimo to ma skończoną średnicę, to można uznać że czarna dziura to też idealny fraktal.
 
Bo fraktale mają taką właściwość że ich wymiar nie wynosi 2, albo 3, tylko coś "pomiędzy" np. 2,5  bo taki fraktal np. Mandelbrota, ma skończoną powierzchnię, ale nieskończony obwód. Natomiast czarna dziura ma skończony obwód, ale nieskończoną średnicę. (jeśli chciałbyś zmierzyć średnicę czarnej dziury to musisz przelecieć z miarką przez jej środek, ale nie da się tego zrobić, bo leciałbyś w nieskończoność)
 
Zgodnie z tym nasz wchechświat musi być faktalny, bo jest czarną dziurą, bez końca, która się zapętla...
o właśnie - zapętla to dobre słowo, bardzo dobre.. idealnie pasuje.. takie zapętla
 
Zapętla, zapętla, zapętla.... zapętla się samo w sobie i sobie w sam...ie (?)

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

A co to jest

A co to jest "czasoprzestrzeń"? Przestrzeń jest fizyczna a czas? Czas to spekulacja... Jak mozna połaczyć fizyczność ze spekulacją?
 To bzdura.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Załóżmy że jest obiekt,

Załóżmy że jest obiekt, trójwymiarowy, który stoi kopletnie w miejscu, nie rusza się - nigdzie. Intuicja podpowiada - stoi w miejscu, więc nie ma prawa gdziekolwiek się ruszyć.
 
A jednak mimo że obiekt stoi, to nadal się porusza, ale w innej przestrzeni zwanej czasem. To dlatego - im szybciej obiekty się poruszają, tym czas dla nich wolniej leci, stąd dylatacja czasu.
 
A dylatacja czasu jest faktem, a nie spekulacją, codziennie komputery w satelitach systemu GPS, muszą kalibrować swoje pomiary, by były poprawne.

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika ArDoR

Zgadzam się, czas to pewna

Zgadzam się, czas to pewna umowa, na dodatek społeczna...Cywilizacje pozaziemskie nie przystały na taką umowę, czasu nie używają...Jaka to oszczędność czasu! Koniec ze spóżnieniami do pracy, koniec nadgodzin,wszystko jest teraz... Koniec pytań kiedy, o której, za ile...
A może pojęcie przestrzeni to też forma umowy społecznej, taka intepretacja obserwacji zakrzywionego kontinuum, które w naszych zakrzywionych gałkach ocznych wydaje się być proste i uporządkowane, w rzeczywistości to jedno wielkie krzywe lustro, na które nauczyliśmy się patrzeć i je w mózgu prostujemy w czasie dekodowania obrazu Wink
Ota taka frywolna hipoteza, naukofcy amerykańscy mogą spekulować to nie chce być gorszy... Wink

Portret użytkownika pasjonat

Naukowcy ciagle dochodza do

Naukowcy ciagle dochodza do wnioskow, ciagle oglaszaja dosc sprzeczne ze soba teorie z ktorych nic nie wynika za to rodzi sie coraz wiecej pytan. Na dodatek po 16 zaroi sie tu od uzupelnien teori dziarnej dziury (moze przedpotopowej) Podstawowa teoria mowi ze wszystko w czarnej dziurze jest wielkosci atomu.
Zycie w matriksie w czarnej dziurze JAKI LOOOL ;]
 
POWIADOMIENIA MAILEM JUZ NIE DZIALAJA ??

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika baca

nie wolno  he he wszystkich

nie wolno  he he wszystkich naukowców jednakowo workować - jako niezwykle wszechstronny multi uczony od bardzo dawna zgłębiam gruntownie wszelkie możliwe dziedziny nauki i wiedzy (z wyjątkiem muzyki cerkiewnej) - i nigdy się nie wyprę jednej z moich najważniejszych teorii - tej, że dostajesz Pasjonat zastrzyki a powinieneś także elektrowstrząsy...
czarne dziury są albo ich nie ma, potop był albo dopiero będzie, ale taka jest już naukowa i udowodniona wieloktrotnie prawda, że jak tylko przerywasz kurację, piszesz nie bardzo zrozumiałe posty w sposób bardzo chaotyczny... czasami też bez powodu krzyczysz Smile
dzisiaj jednakże (częściowo zrozumiały) post udało ci się napisać, prawda?
zadowolony jestem że udało mi się odkodować cały przekaz jaki w nim zawarłeś i dałem ci plusika...
to znak że zastrzyki działają... ba, to jest nic innego tylko naukowe potwierdzenie, żebyś brał ich więcej i nie oszczędzał na elektrycznosci... prąd pobudza do życia obumierające komórki w mózgu i stymuluje je do przyśpieszonego rozwoju... pozwól im się w końcu rozwinąć - a kto wie może nawet pewnego dnia odepną cię od łóżka...
można to samo osiągnąć przy pomocy jodynki... no ale ty zawsze byłeś twardy i wybierałes sposób dla prawdziwych mężczyzn... zastrzyk, dwa megawaty i jakieś silne pasy mocujące do łóżka...
pozdrawiam... Smile
ps powiadomienia mailem nie działają bo te miłe panie z internetowej poczty poszły na macierzyński...
 
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj