Technologia kamieniarska cywilizacji przedpotopowej, część II

Kategorie: 

Źródło: popotopie.blogspot.com

Kolejnym zagadnieniem pojawiającym się w pytaniu o zaginioną cywilizację przedpotopowych Ziemian są ślady pozostawione w kamieniołomach. Są to często niezwykłe pozostałości jakiejś technologii. Czegoś co pozwalało obrabiać skałę, granit czy inny jej rodzaj, w sposób który nie tylko wprawia w zdumienie nas zwykłych ludzi tzw. ery przemysłowej, ale także specjalistów pracujących na co dzień w dzisiejszych fabrykach wytwarzających elementy budowlane skrojone z bloków szlachetnego gatunku kamienia.

 

Ktoś kiedyś dysponował tak wspaniałą technologią obrabiania skał, że ciężko jest nam uwierzyć w takowe możliwości, gdy na okrągło słyszymy jakoby jakiś "pitekantrop" tłukł kamiennym toporem innego "neandertalczyka" Ta ciągła dezinformacja nie dopuszcza myśli, że istniała jakaś cywilizacja posiadająca zadziwiającą technikę związaną z przetwarzaniem i wykorzystywaniem ziemskich skał. Arcyciekawym i ważnym pytaniem pozostaje to, dlaczego zajmowali się tak zawzięcie skałami ? Do czego były im potrzebne ?! Z czym miały i mają związek ?!

 

Czy kwarc zawarty we wszelkich produktach wykonanych z tego materiału jest tym szczególnym składnikiem wpływającym na tak wielkie zainteresowanie starożytnych ? Czy ma on związek z ludzką umysłowością, ze świadomością ? Na pewno jest to środek budowlany ekologiczny, w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju betonów, czy innych sztucznych skało podobnych produktów wytworzonych przez cywilizację obecnych Ziemian, mieniących się "szczytem" rozwoju technologicznego. 

 

Czym, jaką maszynerią się posługiwała pierwsza najbardziej zaawansowana technologicznie ludzkość ? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, pozostałości ich niebywałych umiejętności są na szczęście jeszcze widoczne. Oto dzisiejsza Turcja i podziemny kamieniołom. Powstałe jaskinie ciągną się na setki metrów.

 

Jaskinie Bazda. Proszę zwrócić uwagę na naścienne charakterystyczne ślady "maszyn"

[ibimage==20460==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Z Turcji przenieśmy się do starożytnych Chin, przedpotopowego świata posługujacego się tą samą technologią, tą samą metodą co w Turcji. System jaskiń Longyou. Ślady podobne lub te same co z Turcji. Wyglądem przypominają starożytny Egipt oraz Indie. 

[ibimage==20461==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==20462==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Te dwa dolne zdjęcia mówią same za siebie, a właściwie "krzyczą", jest to krzyk z odległej przeszłości gdzie świat Ziemia wyglądał inaczej, był całkiem odmienny od tego dzisiejszego, zamieszkiwany przez nadludzi żyjących 900 lat. Na ścianach pozostalość technologii "szlifiersko-zdzierającej"

[ibimage==20463==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==20464==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Pozostańmy jeszcze chwilkę w dzisiejszych Chinach, gdzie komunistyczna grupa archeologiczna ukrywa przed nami wiele z niezwykłych znalezisk, proszę zobaczyć ślady tej samej technologii co w Ameryce czy innym zakątku świata. Ta sama starożytna metoda obrabiania zastosowana w kamieniołomie chińskim z miejscowości Yangshan. Te same ślady tzw. "wypustek" kamieniarskich co w starożytnym Egipcie, czy starożytnej Ameryce południowej ! Chyba nie macie państwo już rzadnych wątpliwości ? Do czego miały służyć te "bunkry" ? Na drugim zdjęciu/kompozycji widać olbrzymi blok skalny (pierwszy z prawej) w stanie "niedokończonym, identycznie jak w Egipcie gdzie wiele zostało "porzuconych", zapewne ze względu na nadciągającą wodę lub straszliwe wstrząsy skorupy ziemskiej podczas rozpoczynajacego się kataklizmu...

[ibimage==20465==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==20466==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wróćmy do Europy, wielu z was pamięta "rozrzucone", a jednak jakoś poukładane rzędy menchirów, megalitów zalegające na polach Francji, Portugalii, czy Anglii. Skąd one się tam wzieły ? Czy są zrobione ze starożytnego betonu ? Są one w większości skalnymi blokami wydobytymi prawdopodobnie przed potopem z kamieniołomów zaginionej cywilizacji Noego. Oto ślady techniki rozporowej-klinowej używanej także dzisiaj by rozdzielić skałę na dwie części. Czy po to się nawierca/dłutuje mechanicznie bloki skalne by je potem umieszczać na polach ?

 

To naprawdopodobniej pozostałości przedpotopowe, porozrzucane po danym regionie pod wpływem katastrofy potopu, a to że ludność przybyła na te tereny, układala go w jakieś wzory, to inna sprawa. Czy jest sens udowadniać, iż jest to w wiekszości przypadków skała, a nie starożytny beton ? Oczywiście starożytny beton istniał, lecz gdy się ma możliwości zmiękczania skały podczas cięcia czy innego stosowania urządzeń przecinających, to w grę wchodzi naturalny materiał, który był zapewne ceniony bardziej niż ten wytworzony sztucznie.

 

Dodatkowo musimy pamiętać, iż wody potopu niosły ze sobą straszliwe ilości błota wydobywającego się z "fontann wielkiej odchłani", te gigantyczne siły wodne roznosiły elementy budowlane na wielkie odległości, często przykrywaly je bardzo grubą warstwą tak, że nie pozostał do dzisiaj żaden ślad wielu budowli, lecz porozrzucane często dziwne wielkie głazy.

[ibimage==20467==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
A tu kolejny dowód na sztuczne pochodzenie kompleksu Yonaguni z terenów dzisiejszej Japonii. Yonaguni jest obecnie pod wodą, co chyba już was nie dziwi ?
[ibimage==20468==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Struktury Yonagunii zatopione przez podnoszące się wody oceanów
[ibimage==20469==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
 
 Starożytna Portugalia, bloki skalne przedpotopowej cywilizacji ułożone jako pamiątka potopu...?
[ibimage==20470==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
 
No i jedna z ciekawszych rzeczy starożytnej technologii kamieniarskiej pozostawiona w kamieniołomie z miejscowości Petra. Wielkie cięcie skały. Jakim sposobem i jaką "maszynerią" wydrążono taki żleb (zdjęcie pierwsze) ?! Odnośnie Petry polecam ten wpis:
 
[ibimage==20471==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Kamieniołom Petra
[ibimage==20472==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Tak jak w Petrze, tak również na terenach dzisiejszej Birmy widać te same ślady, Mingun pagoda zostala wykonana przez tych samych budowniczych, posiadających te same możliwości obrabiania wielko powierzchniowego skał.

[ibimage==20473==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Proponuje zobaczyć to oto zdjęcie śladu pozostawionego na bloku skalnym. „COŚ” wykonało cięcie, ślad wskazuje na jakiś rodzaj procesu zmiękczania skały ! (jest to skala, a nie starożytny beton !) Podczas cięcia skała stawała się miękka jak masło lub plastelina ! (brak widocznych śladów procesu cieplnego !) Jaka technologia pozwalała na takie rzeczy ?! Jaką wiedzą dysponowała ludzkość ?! Więcej w tym temacie w kolejnym odcinku "technologii kamieniarskiej cywilizacji przedpotopowej"

 

Zdjęcia z Ameryki południowej

[ibimage==20474==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jaką technologią wykonano te bloki skalne w przedpotopowej miejscowości Saksaywaman.

[ibimage==20475==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Dzisiejsze "malutkie" maszyny, ledwo radzące sobie z grubością skały sięgającą 1.5 metra...

[ibimage==20476==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Kilka słów komentarza. O co chodziło z całym tym niezwykłym budownictwem starożytności przedpotopowej ? Dlaczego jest ono tak niesamowite, dlaczego przyciąga wielu tak mocno, że poświęcają nie raz całe życie na poszukiwania czegoś co jest ulotne i niedostępne. Z całą pewnością świat przedpotopowy był niezwykły, a istoty zamieszkujące go posiadły niejedą tajemnicę budowy wszechświata.

 

Najważniejszą wskazówką odnośnie tych budowli, które często są określane mianem świętych jest wzmianka pochodzącą z Biblii, jedynego wiarygodnego zródła informacji o ludzkości jako całości. Nie zapominajmy, że Mojżesz wyszedł z Egiptu, miejsca gdzie takie tajemnice były czymś na porządku dziennym. 

 

Oto cytat odnoszący się do wspomnianego budownictwa i chociaż dotyczy cywilizacji popotopowej, daje nam wskazówkę, że budowle jakie stawiali starożytni miały inne zadanie niż sądzimy:

"...rzekli: "Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi". A Pan zstąpił z nieba, by zobaczyć to miasto i wieżę, które budowali ludzie, i rzekł: "Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić..." 

"...zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić..."

Czy to oznacza, że przed potopem możliwości tamtej cywilizacji były nieograniczone ?

Koniec części drugiej.

 

 

Jak zwykle więcej znajdziecie państwo na blogu:

http://popotopie.blogspot.com/

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

W dziedzinie podziemnych,

W dziedzinie podziemnych, sztucznie wykonanych przestrzeni zawsze zdumiewa mnie i bawi pewne określenie. Tego określenia, bardzo chętnie używają oficjalni, czyli, poprawni naukowo archeolodzy i bardzo je lubią. Chodzi o " podziemne kamieniołomy". Zawsze zastanawiam się, czy mozna wymyślić coś głupszego? Jednak można wymyślać rzeczy równie głupie, pod warunkiem, że jest się poprawnym naukowo archeologiem. Taki osobnik bezbłędnie wymyśla techniczne i technologiczne rozwiązania w przeróżnych dziedzinach technicznych, np. "podziemne kamieniołomy", czy budowa piramid przy użyciu piaskowej rampy, miedzianego dłuta i kilku belek itp., podczas gdy taki osobnik nie potrafi w praktyce nawet wymienić gniazdka kontaktu, czy wywiercić dziurę w betonie. Czy ktoś z tych archeologicznych mędrców spróbował zastanowić siękiedyś nad sensem tego co głosi, np. "podziemnych kamieniołomów"? Przecież to taki sam absurd, jak kuchnia na drzewie, np. na starej sekwoi.

Portret użytkownika Monolitek

Masz absolutną rację. Już

Masz absolutną rację. Już wiemy że posługiwali się jakimś rezonansem, "dźwiękiem", ale najlepiek mówi o tym pewien film, jednak aby zrozumieć co się mówi w filmie należy włożyć słuchawki albo włączyć większe głosniki niz w laptopie. Prawdopodobnie sławna, kryształowa czaszka też została właśnie tak stworzona. Niezłym przykładem technicznym tych fenomenów jest obecna głowica ultradźwiękowa do rozbijania, rozdrabniania kamieni nerkowych a tu w linku małe arcydzieło -   http://youtu.be/6m0UuEI3duU

Portret użytkownika bolobolo

Baca zbudowałby piramidę w

Baca zbudowałby piramidę w dwa dni przy pomocy kuchennego noża, zapałek i kraty piwska. A ci nasi biedni praprzodkowie musieli się męczyć kamiennymi młotkami, drewnem i linami konopnymi. Jak ktoś nie widzi, że jeżeli te kamienne budowle są dziś nie do odtworzenia przez naszą technologię, to przyjmowani przez naukę nasi przodkowie, którzy nie mieli naszych możliwości technicznych nie mieli szans na stworzenie czegoś takiego, to nic mu już nie pomoże.

Portret użytkownika Mingun

"Mingun pagoda zostala

"Mingun pagoda zostala wykonana przez tych samych budowniczych, posiadających te same możliwości obrabiania wielko powierzchniowego skał."
 
Akurat Mingun jest wykonane z cegieł i to nie przed potopem, a zaledwie w XVIII wieku  n.e.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Mamy piły diamentowe,

Mamy piły diamentowe, łańcuchowe, jakieś tam inne ... Czy ktoś widział nóz termiczny do styropianu? Gorąca struna elektrycznie podgrzana do temp 150 st C... Tnie styropian jak masło... Przecież zamiast tego mogły istniec "noże", "piły" powodujące miejscowe polaryzowanie wody związanej w kamieniu, przez  zwielokrotnienie jej napięcia powierzchniowego, ktore powodowało liniowe uplastycznienie materiału kamiennego... To proste urzadzenie wykorzystywalo zjawiska o których do znudzenia klepie tutaj i na ZnZ...

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj